Reece
James

Reece James to angielski piłkarz występujący na pozycji prawego obrońcy. Wychowanek Chelsea, z którą sięgnął, m.in., po puchar Ligi Mistrzów. Regularny reprezentant kraju, wicemistrz Europy z 2021 roku.

Czytaj dalej…

24
IMAGO/Ruben de la Fuente Perez
Imię i nazwisko Reece James
Data urodzenia 1999-12-08
Miejsce urodzenia Londyn
Narodowość Anglia
Aktualny klub Chelsea FC
Pozycja prawy obrońca
Waga 91 kg
Wzrost 180 cm

Reece James – kariera

Reece James związał się z Chelsea już w wieku ośmiu lat. Co prawda spędził rok w akademii Fulham, ale poza tym epizodem pozostawał wierny The Blues. Za młodu grał jako napastnik, a jego idolem był Didier Drogba. Wraz z rozwojem powoli cofano go jednak, aż zakotwiczył na pozycji prawego defensora. W 2017 roku podpisał pierwszy zawodowy kontrakt z Chelsea. Jako kapitan poprowadził drużynę do młodzieżowego Pucharu Anglii, wybrano go również graczem roku akademii The Blues. Nic dziwnego, że londyńczycy w 2018 roku zaproponowali mu nową umowę, po czym wypożyczyli do Wigan Athletic. Na poziomie Championship absolutnie zachwycił. Wybrano go do drużyny sezonu całej ligi, a kibice wybrali go również najlepszym piłkarzem drużyny.

Od 2019 roku jest już etatowym zawodnikiem pierwszego składu Chelsea. Gdy tylko jest zdrowy, stanowi o sile drużyny. Jako prawy obrońca jest nie tylko silny jak tur w defensywie, ale i dysponuje fenomenalnymi inklinacjami ofensywnymi. Odegrał istotną rolę w sięgnięciu przez The Blues po Ligę Mistrzów w sezonie 2020/2021. Z londyńczykami sięgnął również po Suerpuchar Europy i Klubowe Mistrzostwa Świata.

James zadebiutował w reprezentacji Anglii w 2020 roku. Pomimo wielkiej konkurencji na jego pozycji, cieszy się zaufaniem Garetha Southgate’a. Może pochwalić się srebrnym medalem Euro 2021, choć na turnieju wystąpił tylko w jednym meczu grupowym.

Reece James – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Reece James?

Reece James rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 24.

W jakich klubach grał Reece James?

Reece James w trakcie swojej kariery grał w klubach: Chelsea i Wigan Athletic.