Paweł
Dawidowicz

Paweł Dawidowicz to polski piłkarz występujący na pozycji środkowego obrońcy. Od 2018 roku zawodnik włoskiego Hellasu Werona. Reprezentant Polski, uczestnik Euro 2020.

Czytaj dalej…

27
IMAGO/Matteo Gribaudi/ImagePhoto
Imię i nazwisko Paweł Dawidowicz
Data urodzenia 1995-05-20
Miejsce urodzenia Olsztyn
Narodowość Polska
Aktualny klub Hellas Werona
Pozycja środkowy obrońca
Waga 80 kg
Wzrost 189 cm

Paweł Dawidowicz – kariera

Paweł Dawidowicz jest wychowankiem Sokoła Ostróda, ale już w wieku 16 lat przeniósł się do Lechii Gdańsk. Tam, po dwóch latach, zadebiutował w Ekstraklasie. Jego rozwój przebiegał bardzo harmonijnie. W sezonie 2013/2014 uzbierał aż 32 mecze ligowe i zwrócił uwagę portugalskich gigantów. Benfica wykupiła go za 2,5 miliona euro.

Polak przez dwa lata występował w Benfice B, po czym Portugalczycy zaczęli go wypożyczać. Spędził po roku w VfL Bochum i US Palermo, ale nie zagrzał tam miejsca. Sytuacja zmieniła się dopiero w 2018 roku. Zespół z Estadio da Luz ponownie podjął decyzję o wypożyczeniu obrońcy. Tym razem wybór padł na Hellas Werona. W pierwszym sezonie we Włoszech pomógł drużynie w awansie do Serie A. Klub tak w niego uwierzył, że zdecydował się zapłacić Benfice 3,5 miliona euro. W Hellasie Dawidowicz pozostaje podstawowym graczem, ale niewykluczone, że niebawem trafi do większego zespołu. Latem 2022 roku pojawiły się doniesienia o zainteresowaniu ze strony klubów Premier League.

Środkowy obrońca od 2015 roku występuje, z długimi przerwami, w reprezentacji Polski. Zadebiutował za Adama Nawałki, ale trudno było mu na stałe wygryźć stałych bywalców. Dawidowicz może pochwalić się udziałem w Euro 2021. Rozegrał pięć minut meczu z Hiszpanią.

Paweł Dawidowicz – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Paweł Dawidowicz?

Paweł Dawidowicz rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 27.

W jakich klubach grał Paweł Dawidowicz?

Paweł Dawidowicz w trakcie swojej kariery grał w klubach: Sokół Ostróda, Lechia Gdańsk, Benfica Lizbona, VfL Bochu, US Palermo i Hellas Werona.