Pau
Cubarsi

Pau Cubarsi to hiszpański piłkarz występujący na pozycji środkowego obrońcy. Od 2024 roku jest zawodnikiem pierwszej drużyny Barcelony.

Czytaj dalej…

33
Pressinphoto Sports Agency/Alamy
Imię i nazwisko Pau Cubarsi
Data urodzenia 2007-01-22
Miejsce urodzenia Estanyol
Narodowość Hiszpania
Aktualny klub FC Barcelona
Pozycja środkowy obrońca
Waga 184 kg
Wzrost 76 cm

Pau Cubarsi – kariera

Pau Cubarsi pierwsze kroki w piłce stawiał w Gironie FC, gdzie przez kilka lat występował w młodzieżowych zespołach. W 2018 roku przeniósł się do La Masii – słynnej szkółki FC Barcelony. W stolicy Katalonii występował w zespołach obejmujące starsze roczniki. Jego szybki rozwój nie pozostał niezauważony przez przedstawiciel pierwszej drużyny, którzy już w pierwszej połowie 2023 roku zaprosili go do udziału w treningach seniorskiego zespołu. Na oficjalny debiut musiał jednak zaczekać.

Doczekał się go w styczniu 2024 roku. Najpierw wystąpił w pucharowym meczu z Unionistas FC, by kilka dni później otrzymać szansę debiutu w La Liga. Cubarsi zagrał w wygranym 4:2 przez Barcelonę wyjazdowym meczu z Realem Betis. Miał wówczas 16 lat i 11 miesięcy. Od tego momentu pojawiał się murawie w każdym meczu do końca sezonu, bardzo często zbierając bardzo dobre recenzje. Łącznie zgromadził na swoim koncie 19 występów w La Liga, trzy w Lidze Mistrzów i dwa w Pucharze Króla.

Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Luis de la Fuente również nie zamierzał długo czekać z wysłaniem mu powołania do pierwszej reprezentacji. Cubarsi pojawił się na zgrupowaniu przed zaplanowanymi na marzec 2023 roku towarzyskimi meczami z Kolumbią i Brazylią. W obu spotkaniach zaliczył kilkuminutowe występy, a dwa miesiące później znalazł się w szerokiej kadrze na Euro 2024.

Pau Cubarsi – aktualności