Manuel
Locatelli

Manuel Locatelli to środkowy pomocnik występujący od 2021 roku w Juventusie. W wieku 23 lat przekroczył liczbę 150 występów w Serie A. Mistrz Europy z reprezentacją Włoch.

Czytaj dalej…

5
IMAGO/Marco Canoniero
Imię i nazwisko Manuel Locatelli
Data urodzenia 1998-01-08
Miejsce urodzenia Lecco
Narodowość Włochy
Aktualny klub Juventus FC
Pozycja środkowy pomocnik
Waga 75 kg
Wzrost 186 cm

Manuel Locatelli – kariera

Manuel Locatelli swoje pierwsze kroki stawiał w akademii Atalanty Bergamo, jednak w wieku trzynastu lat trafił do Milanu. Tam sukcesywnie pokonywał kolejne szczeble w strukturze młodzieżowej, a w 2016 roku został członkiem pierwszej drużyny. Oddano go jednak bez żalu do Sassuolo, które po rocznym wypożyczeniu postanowiło wykupić pomocnika za 14 milionów euro. Była to świetna decyzja Le Neroverdi.

W nowym zespole Locatelli stopniowo wyrastał na lidera drugiej linii, aż wreszcie na topowego pomocnika w skali całej Serie A. 23-latek był jednym z największych beneficjentów przełożenia Euro 2020 na 2021 rok. We wrześniu 2020 roku zadebiutował w barwach reprezentacji Włoch, a na turnieju był już istotnym zawodnikiem, lawirującym między wyjściowym składem, a ławką rezerwowych.

Pokazał się ze świetnej strony, strzelając dwa gole w grupowym starciu ze Szwajcarią, a w finale przeciwko Anglii wszedł z ławki rezerwowych. Po wygranym przez reprezentację Włoch turnieju, Locatelli stał się priorytetowym celem transferowym Juventusu. Po długich negocjacjach Stara Dama wypożyczyła Locatelliego na dwa lata z obowiązkiem wykupu w wysokości 35 milionów euro. W Starej Damie jest zawodnikiem pierwszego składu, o ile jest zdrowy. Liczne drobne urazy nie pozwoliły bowiem, jak dotąd, pokazać mu w Turynie pełni swych umiejętności.

Manuel Locatelli – kariera

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Manuel Locatelli?

Manuel Locatelli rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 5.

W jakich klubach grał Manuel Locatelli?

Manuel Locatelli w trakcie swojej kariery grał w klubach AC Mian, US Sassuolo i Juventus FC.