Manuel Locatelli

Manuel Locatelli

Manuel Locatelli to środkowy pomocnik występujący od 2021 roku w Juventusie, gdzie jest wypożyczony z Sassuolo. W wieku 23 lat przekroczył liczbę 150 występów w Serie A. Mistrz Europy z reprezentacją Włoch.

Czytaj dalej…

Manuel Locatelli – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoManuel Locatelli
Data urodzenia8 stycznia 1998 roku
Miejsce urodzeniaLecco
NarodowośćWłochy
Aktualny klubJuventus FC
PozycjaŚrodkowy pomocnik
Waga75 kg
Wzrost1,86 m

Manuel Locatelli – kariera

Manuel Locatelli swoje pierwsze kroki stawiał w akademii Atalanty Bergamo, jednak w wieku trzynastu lat trafił do Milanu. Tam sukcesywnie pokonywał kolejne szczeble w strukturze młodzieżowej, a w 2016 roku został członkiem pierwszej drużyny. Oddano go jednak bez żalu do Sassuolo, które po rocznym wypożyczeniu postanowiło wykupić pomocnika za 14 milionów euro. Była to świetna decyzja Le Neroverdi.

W nowym zespole Locatelli stopniowo wyrastał na lidera drugiej linii, aż wreszcie na topowego pomocnika w skali całej Serie A. 23-latek był jednym z największych beneficjentów przełożenia Euro 2020 na 2021 rok. We wrześniu 2020 roku zadebiutował w barwach reprezentacji Włoch, a na turnieju był już istotnym zawodnikiem, lawirującym między wyjściowym składem, a ławką rezerwowych.

Pokazał się ze świetnej strony, strzelając dwa gole w grupowym starciu ze Szwajcarią, a w finale przeciwko Anglii wszedł z ławki rezerwowych. Po wygranym przez reprezentację Włoch turnieju, Locatelli stał się priorytetowym celem transferowym Juventusu. Po długich negocjacjach Stara Dama wypożyczyła Locatelliego na dwa lata z obowiązkiem wykupu w wysokości 35 milionów euro. W Starej Damie jest zawodnikiem pierwszego składu, o ile jest zdrowy. Liczne drobne urazy nie pozwoliły bowiem, jak dotąd, pokazać mu w Turynie pełni swych umiejętności.

Manuel Locatelli – kariera