Kamil Jóźwiak

Kamil Jóźwiak

Kamil Jóźwiak to piłkarz występujący na pozycji skrzydłowego. Jest reprezentantem Polski, z którą zagrał na Euro 2020. Na co dzień broni barw Derby County.

Czytaj dalej…

Kamil Jóźwiak – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoKamil Jóźwiak
Data urodzenia22 kwietnia 1998 rok
Miejsce urodzeniaMiędzyrzecz
NarodowośćPolska
Aktualny klubDerby County
PozycjaSkrzydłowy
Waga70 kg
Wzrost1,76 m

Kamil Jóźwiak – kariera

Jóźwiak pochodzi z województwa Lubuskiego. W klubach z tego regionu wyróżniał się na tyle mocno, że jego talent dostrzegli skauci Lecha, który w 2011 roku sprowadzili go do Poznania. Pięć lat później zadebiutował w Ekstraklasie przeciwko Jagiellonii Białystok

Lech Poznań stopniowo dawał Jóźwiakowi coraz więcej minut na pokazanie swoich umiejętności. W styczniu 2017 roku poznaniacy wypożyczyli go na pół roku do pierwszoligowego GKS-u Katowice. Po powrocie do Wielkopolski stał się czołowym zawodnikiem Lecha, z którym wywalczył Superpuchar (2016) i wicemistrzostwo Polski (2020).

W reprezentacji Polski Jóźwiak debiutował za kadencji Jerzego Brzęczka. Miało to miejsce w eliminacjach do Euro 2020 przeciwko Słowenii. Piłkarz ten grał w kadrze także po nominowaniu na stanowisko selekcjonera Paulo Sousy. Jóźwiak wystąpił we wszystkich grupowych spotkaniach biało-czerwonych na Euro 2020.

Kamil Jóźwiak – aktualności