Kalvin
Phillips

Kalvin Phillips to angielski piłkarz występujący na pozycji defensywnego pomocnika. Od 2022 roku zawodnik Manchesteru City. Reprezentant Anglii, wicemistrz Europy z 2021 roku.

Czytaj dalej…

4
IMAGO/Graham Hunt
Imię i nazwisko Kalvin Phillips
Data urodzenia 1995-12-02
Miejsce urodzenia Leeds
Narodowość Anglia
Aktualny klub Manchester City
Pozycja defensywny pomocnik
Waga 72 kg
Wzrost 179 cm

Kalvin Phillips – kariera

Kalvin Phillips nie miał łatwych początków. Jego ojciec przebywał w więzieniu, a matka pracowała na dwa etaty, by zarobić na czworo dzieci. Jedno z nich zaczęło uczęszczać do akademii Leeds United w rodzinnym mieście. Miał wówczas 15 lat, wcześniej szkolił się w lokalnym klubie Wortley.

U Phillipsa szybko dostrzeżono zadatki na kapitana, pełnił tę rolę w drużynie do lat 18. Do seniorskiej drużyny Pawi dołączył, mając 20 lat. Przełomowym dla niego sezonem okazał się ten 2019/2020. Wtedy, pod wodzą Marcelo Bielsy, Phillips wydatnie pomógł Leeds w awansie do Premier League. Wtedy też dostrzegł go Gareth Southgate, który wysłał mu pierwsze powołanie we wrześniu 2020 roku.

Szybko zaadaptował się do gry w elicie. Na przestrzeni kilku lat wyrósł na jednego z najlepszych defensywnych pomocników ligi. Nie umknęło to uwadze Pepa Guardioli. Latem 2022 roku Manchester City zapłacił za Anglika 50 milionów euro. Niestety, szybko złapana kontuzja znacznie utrudniła rozwój w nowym miejscu. Phillips w debiutanckim sezonie albo się leczył, albo pełnił rolę rezerwowego.

Od 2020 roku zawodnik z Leeds gra w reprezentacji Anglii. Wziął z nią udział w mistrzostwach Europy 2021 oraz Mistrzostwach Świata w Rosji. Zwłaszcza Euro 2021, zwieńczone srebrnym medalem, Phillips zapamięta do końca życia.

Kalvin Phillips – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Kalvin Phillips?

Kalvin Phillips rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 4.

W jakich klubach grał Kalvin Phillips?

Kalvin Phillips w trakcie swojej kariery grał w klubach: Leeds United i Manchester City