Leeds chce sprowadzić byłego piłkarza. Na stole 30 milionów funtów

Leeds United chce wzmocnić drugą linię w przyszłym sezonie. Według informacji dziennika The Sun na radarze klubu znalazł się ich były piłkarz - Kalvin Phillips.

Kalvin Phillips
Obserwuj nas w
Action Plus Sports Images / Alamy Na zdjęciu: Kalvin Phillips
  • Leeds United myśli nad sprowadzeniem swojego byłego piłkarza
  • W kręgu zainteresowań klubu znalazł się Kalvin Phillips
  • Manchester City na sprzedaży pomocnika ma zarobić ok. 30 milionów euro

Kalvin Phillips może wrócić do Leeds United

Kalvin Phillips od prawie roku szuka drogi ucieczki z Manchesteru City. Anglik popadł w konflikt ze szkoleniowcem Obywateli. Pep Guardiola otwarcie w mediach skrytykował pomocnika, co nie spodobało się zawodnikowi. Ostatecznie 28-latek zimą udał się na wypożyczenie do West Hamu United.

Mimo wypożyczenia Kalvin Phillips nie spisuje się najlepiej w barwach Młotów. Do gry środkowego pomocnika jest dużo zastrzeżeń, a to powoduje, że najprawdopodobniej reprezentant Anglii latem wróci do Manchesteru. Jak donosi The Sun, pomocną dłoń do piłkarza może wciągnąć Leeds United. Pawie w przypadku awansu do Premier League będą chciały sprowadzić Phillipsa ponownie na Elland Road. Brytyjski dziennik sugeruje, że kwota transferu może oscylować w granicach 30 milionów funtów.

Phillips, póki co w West Hamie rozegrał 7 spotkań w lidze, a na boisku przebywał łącznie przez 291 minut. Kontrakt z The Citiziens ma ważny do 2028 roku, a portal Transfermarkt wycenia go na 28 milionów.

Komentarze