Phillips może wrócić do Leeds United
Manchester City w 2022 roku sprowadził Kalvina Phillipsa z Leeds United za 49 milionów euro. Pep Guardiola był wielkim entuzjastą jego umiejętności i chciał go mieć w swoich szeregach, ale zaraz po przenosinach na Etihad Stadium okazało się, że ma spore problemy z profesjonalizmem. Przez długi czas nie był gotowy do gry pod kątem fizycznym. Później przydarzały mu się problemy zdrowotne, a szkoleniowiec niespecjalnie chciał korzystać z jego usług.
W styczniu 2024 roku Phillips trafił na półroczne wypożyczenie do West Hamu, gdzie miał się odbudować. Tam również sobie nie poradził, więc Manchester City miał trudność z definitywnym rozstaniem. Brakowało chętnych na transfer gotówkowy, w konsekwencji czego trafił na kolejne wypożyczenie – tym razem do Ipswich Town.
Oglądaj skróty meczów Premier League
W ekipie beniaminka Premier League gra mu się znacznie lepiej. Wreszcie może występować z większą regularnością, co przekłada się na jego formę. Manchester City wreszcie ma szanse, aby pozbyć się transferowego niewypału. “TEAMtalk” informuje, że trwają prace nad jego definitywnymi przenosinami do Leeds United. Phillips jest już po słowie z władzami klubu i wyraził gotowość, aby wzmocnić jego szeregi.
Kluczowa kwestia dotyczy ewentualnego awansu Leeds United do Premier League. Tylko wtedy ten transfer dojdzie do skutku. Manchester City chce na Phillipsie zarobić około 20 milionów funtów.
Komentarze