Grzegorz Krychowiak

Grzegorz Krychowiak

Grzegorz Krychowiak to piłkarz występujący na pozycji defensywnego pomocnika. Z reprezentacją Polski wziął udział w trzech turniejach rangi mistrzowskiej. Występował w czołowych ligach europejskich, a aktualnie broni barw FK Krasnodar.

Czytaj dalej…

Grzegorz Krychowiak – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoGrzegorz Krychowiak
Data urodzenia29 stycznia 1990 rok
Miejsce urodzeniaGryfice
NarodowośćPolska
Aktualny klubFK Krasnodar
PozycjaDefensywny pomocnik
Waga84 kg
Wzrost1,87 m

Grzegorz Krychowiak – kariera

W swojej dotychczasowej karierze Krychowiak może pochwalić się licznymi trofeami zdobytymi w prestiżowych rozgrywkach. Z pewnością najcenniejsze są dla niego dwa zwycięstwa z rzędu w Lidze Europy (2015, 2016), osiągnięte jako zawodnik Sevilli. Polak zdobywał złote medale podczas pobytu w Paris Saint-Germain.

Przygodę z zawodowym futbolem Krychowiak rozpoczął we Francji, gdzie został ukształtowany piłkarsko. Jego umiejętności były stopniowo doceniane w Ligue 1, którą opuścić na rzecz Sevilli. To właśnie w Andaluzji prezentował najwyższy poziom sportowy. Wybierany był między innymi do jedenastki sezonu w La Lidze.

W 2016 roku Krychowiak wrócił do Francji, by zasilić Paris Saint-Germain. Pobyt w tym zespole to stałe pasmo rozczarowań dla Polaka, który dla tej ekipy zaliczył niespełna 20 występów. Definitywnie opuścił ją w 2019 roku na rzecz Lokomotiwu Moskwa. W tym zespole Polak odbudował swoją formę sportową i ponownie odnosił drużynowe i indywidualne sukcesy. Z powodu zmian w pionie sportowym Lokomotiwu, latem 2021 roku Krychowiak przeniósł się do FK Krasnodar.

W seniorskiej reprezentacji Polski Krychowiak debiutował już w 2008 roku. Od tego momentu rozegrał ponad 80 meczów i dołączył do klubu wybitnego reprezentanta. Z biało-czerwonymi osiągnął ćwierćfinał Euro 2016. Imponował wówczas doskonałą formą. Grał także na Mundialu (2018) i Euro 2020.

Grzegorz Krychowiak – aktualności