Bartosz
Nowak

Bartosz Nowak to polski piłkarz występujący na pozycji ofensywnego pomocnika. W 2022 roku pozyskał go Raków Częstochowa, który zapłacił Górnikowi Zabrze 400 tysięcy euro.

Czytaj dalej…

27
IMAGO/Grzegorz Wajda
Imię i nazwisko Bartosz Nowak
Data urodzenia 1993-08-25
Miejsce urodzenia Radom
Narodowość Polska
Aktualny klub Raków Częstochowa
Pozycja ofensywny pomocnik
Waga 74 kg
Wzrost 180 cm

Bartosz Nowak – kariera

Bartosz Nowak to wychowanek Gwarka Zabrze. W 2013 roku trafił do pierwszoligowej Polonii Bytom, a później związał się z Miedzią Legnica. Od 2015 roku reprezentował barwy Stali Mielec, gdzie na przestrzeni całej swojej piłkarskiej kariery grał najdłużej. Nowak przez lata był wyróżniającym się zawodnikiem pierwszej ligi, a jego najlepszy sezon przypadł na kampanię 2019/2020. Wówczas zgromadził 13 bramek oraz 13 asyst i poprowadził Stal Mielec do Ekstraklasy.

Na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce Nowak zadebiutował już natomiast w innym klubie. Po świetnym sezonie wypatrzył go Górnik Zabrze. W Ekstraklasie pomocnik kontynuował dobrą grę i w pewnym momencie stał się nawet liderem ofensywy zabrzan.

W 2022 roku z okazji skorzystał Raków Częstochowa, który pozyskał Nowaka za kwotę zaledwie 400 tysięcy euro. W sezonie 2022/2023 siegnął z ekipą Marka Papszuna po mistrzostwo Polski. Dla urodzonego w Radomiu zawodnika to pierwsze trofeum w piłkarskiej karierze.

Od lat Nowak jest wymieniany w gronie kandydatów do reprezentacji Polski. Swojego debiutanckiego powołania wciąż jednak nie otrzymał.

Bartosz Nowak – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Bartosz Nowak?

Bartosz Nowak rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 27.

W jakich klubach grał Bartosz Nowak?

Bartosz Nowak w trakcie swojej kariery grał w klubach: Gwarek Zabrze, Polonia Bytom, Miedź Legnica, Stal Mielec, Ruch Chorzów, Górnik Zabrze i Raków Częstochowa.