Euro 2020: Hiszpania – Polska

Reprezentacja Polski rywalizację w Euro 2020 rozpocznie 15 czerwca w Dublinie. Biało-czerwoni nie znają jednak swojego rywala, który wyłoniony zostanie dopiero podczas marcowych baraży o awans na Mistrzostwa Europy. Wynik tego spotkania będzie jednak bardzo ważny, biorąc pod uwagę, że w drugim meczu podopieczni Jerzego Brzęczka zmierzą się z jednym z faworytów całego turnieju – reprezentacją Hiszpanii.

Pojedynek z zespołem prowadzonym przez Luisa Enrique rozegrany zostanie 20 czerwca (sobota) na San Mames w Bilbao. Hiszpanie będą oczywiście zdecydowanym faworytem tego spotkania. W naszej zapowiedzi znajdziecie aktualne kursy i ofertę bukmacherów na to spotkanie, a także nasze typy i przewidywania.

Hiszpania – Polska, historia

Bilans dotychczasowych pojedynków obu zespołów z pewnością nie będzie napawał Biało-czerwonych optymizmem przed spotkaniem z Hiszpanią. Do tej pory obie jedenastki mierzyły się ze sobą dziesięć razy. Aż osiem z tych meczów zakończyło się wygraną Hiszpanii. Polacy sposób na pokonanie rywali znaleźli tylko raz, w towarzyskim meczu w 1980 roku, kiedy wygrali w Barcelonie 2:1. Obie bramki dla polskiego zespołu zdobył wówczas Andrzej Iwan.

W ostatnim czasie obie drużyny nie miały okazji spotykać się zbyt często. W ciągu ostatnich 20 lat mierzyły się tylko raz, w czerwcu 2016 roku. Biało-czerwoni z pewnością nie będą chcieli wracać do tego meczu, który zakończył wysoką wygraną 6:0 drużyny prowadzonej wówczas przez Vicente de Bosque. Tamto spotkanie pamiętają między innymi Kamil Glik, Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski czy Sławomir Peszko.

Hiszpania – Polska, kursy

Hiszpania – Polska 1×2 kursy
Wygrana
Hiszpanii
Remis Wygrana
Polski
STS 1,50 4,10 7,05 Sprawdź ofertę STS
Betclic Sprawdź ofertę Betclic
PZBuk 1,48 4,10 6,90 Sprawdź ofertę PZBuk
Fortuna Sprawdź ofertę Fortuny
LVBet 1,50 4,25 7,30 Sprawdź ofertę LVBet
Milenium Sprawdź ofertę Milenium
Etoto 1,52 4,20 7,25 Sprawdź ofertę Etoto
forBET 1,45 4,50 7,25 Sprawdź ofertę forBET
NAJWYŻSZY KURS
Kursy aktualne na 04.02.2020 10:44

Legalni bukmacherzy zgodnie w roli zdecydowanego faworyta stawiają reprezentację Hiszpanii, na której zwycięstwo kursy kształtują się aktualnie od 1.48 do 1.52. Najwyższy ofertuje obecnie Etoto.

Z kolei najlepszy kurs na wygraną Biało-czerwonych można znaleźć w ofercie Lvbet.

Przejdź na stronę Etoto!

Hiszpania – Polska, typy i przewidywania

Hiszpanie są zdecydowanym faworytem grupy E i przeciwko Polsce będzie interesować ich tylko zwycięstwo. Zwycięstwo, które może zapewnić im awans do fazy pucharowej. Dla Biało-czerwonych bez wątpienia kluczowy będzie pierwszy pojedynek z rywalem, którego poznają dopiero w marcu. W meczu przeciwko Hiszpanii trudno bowiem zakładać sprawienie niespodzianki.

Promocje bukmacherów na Euro 2020

Turniej finałowy Euro 2020 rozpocznie się 12 czerwca. Z pewnością przed tą datą bukmacherzy działający na polskim rynku przedstawią szereg ofert promocyjnych, dostępne też będą bonusy bukmacherskie przygotowane specjalnie z okazji Mistrzostw Europy. Będziemy o nich informowali na naszych stronach. Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z ofertą STS zakłady bukmacherskie, sponsora piłkarskiej reprezentacji Polski.

Hiszpania – Polska, transmisja

Wszystkie spotkania Euro 2020 będzie można obejrzeć na antenie Telewizji Polskiej. Mecze z udziałem reprezentacji Polski z pewnością zostaną potraktowane priorytetowo, dlatego można spodziewać się na antenie wielu analiz przygotowanych przez ekspertów. Samo spotkanie z Hiszpanią rozegrane zostanie 15 czerwca o godzinie 21:00 i na pewno będzie transmitowane “na żywo” na kilku kanałach TVP.