Antonio Conte

Antonio Conte to były piłkarz, a aktualnie trener. W obu rolach sprawdzał się bardzo dobrze. Jako zawodnik największe sukcesy osiągał z Juventusem. W pracy trenerskiej sięgał po trofea ze Starą Damą, Chelsea, czy Interem Mediolan.

fot. PressFocus

Antonio Conte – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoAntonio Conte
Data urodzenia31 lipca 1969 roku
Miejsce urodzenia Lecce
NarodowośćWłochy
Aktualny klubTottenham Hotspur
Waga73 kg
Wzrost1,78 m

Antonio Conte – kariera

Nie ma na świecie wielu świetnych trenerów, którzy w przeszłości sprawdzali się jako piłkarze. W Serie A są wybitni szkoleniowcy jak Gian Piero Gasperini, czy Claudio Ranieri. W każdym razie nie można o wymienionych trenerach mówić, że byli bardzo dobrymi piłkarzami. Inaczej wygląda sytuacja z trenerem urodzony w Lecce.

Conte był jedną z kluczowych postaci Juventusu w latach 90. aż do początku XXI wieku. Na swoim koncie ma mnóstwo trofeów wywalczonych z ekipą z Turynu. Aktualnie jest uważany za jednego z najlepszych szkoleniowców na świecie, który słynie z zamiłowania do gry w ustawieniu 3-5-2. W tym schemacie taktycznym zdominował rozgrywki Serie A z Juve i Interem Mediolan, a także Premier League z Chelsea.

W swoim CV ma również pracę z reprezentacją Włoch, którą prowadził w 24 meczach, w których zaliczył 14 zwycięstw, sześć remisów i zaledwie cztery porażki.