Ryan Gravenberch – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoRyan Gravenberch
Data urodzenia16 maja 2002 roku
Miejsce urodzeniaAmsterdam
NarodowośćHolandia
Aktualny klubBayern Monachium
Pozycjaśrodkowy pomocnik
Waga83 kg
Wzrost1,90 m

Ryan Gravenberch – aktualności

Ryan Gravenberch – kariera

Ryan Gravenberch urodził się oraz wychował w Amsterdamie. W 2010 roku dołączył do szkółki piłkarskiej Ajaksu, gdzie przechodził przez kolejne zespoły juniorskiej. W 2018 roku doczekał się debiutu w Eredivisie, a w 2019 roku na stałe został włączony do pierwszej drużyny.

Gravenberch od samego początku pokazywał naprawdę wielki potencjał. Sezon 2018/2019 zakończył zdobyciem mistrzostwa Holandii oraz Pucharu Holandii. Bardzo dobrze spisywał się także w kadrze młodzieżowej, gdzie w 2018 roku wspólnie z zespołem do lat 17 wywalczył juniorskie mistrzostwo Europy.

Przełomowy był dla niego sezon 2020/2021. Wówczas stał się zawodnikiem wyjściowej jedenastki, a także zebrał nowe doświadczenie w postaci gry w Lidze Mistrzów. Jego umiejętności nie ubiegły uwadze czołowych europejskich klubów, które umieściły go na swoich listach życzeń.

Kolejny sezon Gravenberch również rozegrał w Ajaksie. Zespół z Amsterdamu ponownie sięgnął po mistrzostwo Holandii, a Gravenberch był traktowany jako czołowa postać środka pola. Holender był nastawiony na kolejny krok w swojej karierze i zmianę klub, a z okazji skorzystał Bayern Monachium. Ajax oczekiwał za swojego wychowanka wielkich pieniędzy, natomiast roczny kontrakt mocno ograniczył negocjacje. Ostatecznie Gravenberch przeniósł się do Bawarii za raptem 18,5 miliona euro.

Premierowy sezon Gravenbercha w Monachium przebiega dość słabo. Młodziutki pomocnik jest głównie rezerwowym i nie otrzymuje wielu okazji do gry. Brak regularnych występów przyczynił się także do opuszczenia mistrzostw świata w Katarze, gdyż nie został powołany do reprezentacji Holandii.

Jaki numer na koszulce ma Ryan Gravenberch?

Ryan Gravenberch rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 38.

W jakich klubach grał Ryan Gravenberch?

Ryan Gravenberch w trakcie swojej kariery grał w klubach: Ajax Amsterdam, Bayern Monachium.