Fani Liverpoolu mogą odetchnąć z ulgą. Wiadomo, ile potrwa przerwa Gravenbercha

Ryan Gravenberch podczas finałowego meczu Pucharu Ligi z Chelsea doznał groźnie wyglądającej kontuzji. Ostatecznie uraz nie okazał się na tyle poważny, żeby wyłączyć go z gry na dłuższy czas. Jurgen Klopp na konferencji poinformował, że Holender opuści dwa następne mecze.

Ryan Gravenberch
Obserwuj nas w
Imago / Paul Terry Na zdjęciu: Ryan Gravenberch
  • Ryan Gravenberch doznał kontuzji w meczu z Chelsea
  • Holender został brutalnie sfaulowany przez Moisesa Caicedo
  • Pomocnik przeszedł badania, które wykazały uraz więzadeł kostki

Ryan Gravenberch opuści następne dwa mecze Liverpoolu

Liverpool w niedziele mierzył się z Chelsea w finale Pucharu Ligi Angielskiej. Podopieczni Jurgena Kloppa po dogrywce okazali się lepsi od rywali, wygrywając 1:0 po bramce Virgila Van Dijka. Niestety triumf w krajowym pucharze okupili kontuzją swojego pomocnika.

Ryan Gravenberch już w 28. minucie meczu był zmuszony opuścić plac gry. Holender z boiska został zniesiony na noszach po brutalnym faulu jednego z graczy The Blues. Początkowo kontuzja wyglądała na bardzo groźną, lecz wyniki badań wskazały, że wcale nie jest tak źle. Jurgen Klopp podczas konferencji przed najbliższym meczem z Southampton podzielił się nowymi informacjami ws. stanu zdrowia 21-latka.

Gravenberch doznał kontuzji więzadła kostki. Będzie niedostępny do gry przynajmniej w dwóch następnych spotkaniach – powiedział Klopp cytowany przez Fabrizio Romano.

Liverpool w następnych meczach zmierzy się z Southampton w Pucharze Anglii oraz w weekend z Nottingham w Premier League.

Komentarze