Van der Vaart doradza rodakowi. Uważa, że powinien zmienić pozycję

Rafael van der Vaart postanowił poruszyć temat Ryana Gravenbercha. Holender, cytowany przez serwis "Liverpool Echo", doradził swojemu rodakowi, aby zmienił pozycję i zaczął występować jako "szóstka".

Ryan Gravenberch
Obserwuj nas w
Pro Shots / Alamy Na zdjęciu: Ryan Gravenberch

Rafael van der Vaart: Ryan Gravenberch jest bardzo wszechstronnym piłkarzem

Reprezentacja Holandia obecnie przygotowuje się do nadchodzącego EURO 2024, które zostanie rozegrane w Niemczech. „Oranje” w fazie grupowej zmierzą się z Polską, Francją oraz Austrią. Podopieczni Ronalda Koemana stawią czoła „Biało-Czerwonym” już 16 czerwca.

POLECAMY TAKŻE

Tymczasem Rafael van der Vaart postanowił poruszyć temat reprezentanta Holandii – Ryana Gravenbercha. Były piłkarz, cytowany przez „Liverpool Echo”, uważa, że zawodnik Liverpoolu powinien zmienić pozycję. 41-latek doradza młodszemu rodakowi, aby zaczął pełnić rolę „szóstki”, ponieważ jest bardzo wszechstronnym piłkarzem.

Mogę doradzić Ryanowi, by spróbował gry na ‘szóstce’. To może nie być dla niego łatwy wybór i w pełni zdaje sobie z tego sprawę. Sądzę, iż można go porównać z Nigelem de Jongiem sprzed kilku ładnych lat – powiedział Rafael van der Vaart, cytowany przez serwis „lfc.pl”

Nigel miał do zaoferowania znacznie więcej, niż jedynie przerywanie akcji, czy asekurowanie swoich stoperów. Potrafił w znakomity sposób kontrolować tempo gry, jako defensywny pomocnik. W tej roli osiągnął zdecydowanie najwyższy poziom. Zdecydował się zostać boiskowym pitbullem i dobrze na tym wyszedł – zaznaczył Holender.

Ryan jest bardzo wszechstronnym piłkarzem i polecam mu dokonać takiego wyboru. Widzę go na boisku w roli, jaką pełnił w reprezentacji Francji i Arsenalu – Patrick Vieira – dodał.

Sprawdź także: Niespodziewana przeprowadzka Alissona? Bramkarz z jasnym celem na przyszłość

Komentarze