Przemysław Płacheta

Przemysław Płacheta

Przemysław Płacheta to zawodnik występujący na pozycji skrzydłowego. Jest reprezentantem Polski oraz piłkarzem Norwich City.

Czytaj dalej…

Przemysław Płacheta – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoPrzemysław Płacheta
Data urodzenia23 marca 1998 rok
Miejsce urodzeniaŁowicz
NarodowośćPolska
Aktualny klubNorwich City
PozycjaSkrzydłowy
Waga72 kg
Wzrost1,78 m

Przemysław Płacheta – kariera

Płacheta mając 17 lat wyjechał za granicę, by szlifować swoje umiejętności w RB Lipsk. W Niemczech nie zrobił jednak kariery i zimą 2018 roku wrócił do Polski. Po półtora roku grania w pierwszej lidze, zasilił szeregi ekstraklasowego Śląska Wrocław. Jego udana przygoda z wrocławskim klubem trwała jeden sezon. Następnie przykuł uwagę Norwich City, które zapłaciło za niego trzy miliony euro. W angielskiej ekipie pełnił głównie funkcję rezerwowego. Pomógł natomiast w wywalczeniu awansu do Premier League.

Reprezentacyjną przygodę Płacheta rozpoczął od grania w kadrze u-18. Wraz z upływem czasu pokonywał kolejne szczeble aż do drużyny u-21. Z zespołem Czesława Michniewicza pojechał na młodzieżowe Mistrzostwa Europy (2019), gdzie biało-czerwoni byli blisko osiągnięcia półfinału. W seniorach Płacheta zadebiutował 11 listopada 2020 roku za kadencji Jerzego Brzęczka przeciwko Ukrainie. Kilka miesięcy później zagrał na Euro 2020.

Przemysław Płacheta – aktualności