Płacheta jednak zostanie w Anglii? Zwrot akcji ws. byłego reprezentanta Polski

Przemysław Płacheta wraz z końcem sezonu opuścił ekipę Swansea, ale teraz okazuje się, że jednak może wrócić do tego klubu. Powiedział o tym szkoleniowiec zespołu.

Przemysław Płacheta
Obserwuj nas w
WhiteRosePhotos / Alamy Na zdjęciu: Przemysław Płacheta

Jednak wróci do swojego byłego klubu

Kariera Przemysława Płachety w ostatnich kilku sezonach wpadła w bardzo mocną stagnację, a właściwie można powiedzieć, że zaliczyła spory regres. W głównej mierze winne są temu liczne urazy oraz kontuzje, które wielokrotnie dotykały skrzydłowego podczas pobytu na Wyspach Brytyjskich. Być może też jego rozwój został źle poprowadzony po wyjeździe z Polski, bowiem każdy kolejny sezon jest dla niego coraz słabszy i widać, że nie radzi sobie w Anglii.

POLECAMY TAKŻE

Niemniej w minionym sezonie 7-krotny reprezentant Polski grając Swansea, gdzie trafił w zimie tego roku z Norwich City, rozegrał 31 spotkań, w których zdobył dwa gole i zanotował dwie asysty. Jednak dla samej ekipy w Walii grał 10 razy i nie zaliczył wymiernych liczb. Dlatego też jego klub wraz z końcem sezonu zdecydował się na nieprzedłużenie umowy, która wygasa wraz z końcem czerwca tego roku.

Teraz jednak szkoleniowiec angielskiego klubu poinformował, że istnieje jeszcze szansa na podpisanie nowej umowy z 26-letnim Polakiem. Trener powiedział w rozmowie z “BBC”, że skrzydłowy znacząco pomógł zespołowi. Nie sądzę, że te drzwi są kompletnie zamknięte. Zagrał dal nas kilka świetnych spotkań, pomógł wymyślić ten zespół na nowo – powiedział Luke Williams.

Czytaj więcej: Rybus może wrócić do Ekstraklasy! Szokujące słowa menadżera

Komentarze