Polak może zmienić klub! Trafił na listę życzeń Herthy Berlin

Według informacji przekazanych przez dziennik "Bild", Przemysław Płacheta trafił na listę życzeń Herthy Berlin. Polak mógłby trafić do 2. Bundesligi po sezonie, bowiem jego umowa ze Swansea wówczas wygasa.

Przemysław Płacheta
Obserwuj nas w
Andrew Orchard sports photography / Alamy Na zdjęciu: Przemysław Płacheta

Grał na ostatnim Euro, teraz może zagrać w 2. Bundeslidze

Kariera Przemysława Płachety w ostatnich kilku latach bardzo mocno przyhamowała. W głównej mierze winne są temu liczne urazy oraz kontuzje, które wielokrotnie dotykały skrzydłowego. W tym sezonie 7-krotny reprezentant Polski, grający obecnie dla Swansea, gdzie trafił w zimie tego roku z Norwich City, rozegrał 31 spotkań, w których zdobył dwa gole i zanotował dwie asysty. Niemniej jego minutowy dorobek w Championship nie jest aż tak dobry – 26-latek rozegrał tylko 25 procent możliwych minut. Warto jednak w przypadku Płachety przypomnieć, że jeszcze trzy lata temu grał on na mistrzostwach Europy.

Niemniej klubowa kariera Polaka znów może napisać nową historię. Według informacji przekazanych przez dziennik “Bild” Hertha Berlin jest poważnie zainteresowana sprowadzeniem do siebie byłego skrzydłowego Śląska Wrocław. Klub z 2. Bundesligi chciałby latem wzmocnić właśnie boczne sektory boiska, a Płacheta ma się do tego idealnie nadawać. W dodatku jego umowa z aktualnym zespołem wygasa wraz z końcem obecnej kampanii.

W drużynie ze stolicy Niemiec występuje już jeden Polak, a mianowicie Michał Karbownik. Zespół lokuje się na 7. pozycji w lidze i traci do trzeciej lokaty, która pozwala grać w barażach o Bundesligę aż 11 punktów.

Czytaj więcej: Kto ma szansę na awans do Ekstraklasy? Słabe prognozy dla Wisły Kraków

Komentarze