Marcus Thuram

Marcus Thuram

Marcus Thuram to francuski piłkarz, grający na co dzień w Borussii M’Gladbach. Może grać jako klasyczny napastnik lub skrzydłowy. Zadebiutował w reprezentacji Francji w 2020 roku.

Czytaj dalej…

Marcus Thuram – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoMarcus Thuram
Data urodzenia6 sierpnia 1997 rok
Miejsce urodzeniaParma
NarodowośćFrancja
Aktualny klubBorussia M’Gladbach
PozycjaNapastnik
Waga86 kg
Wzrost1,92 m

Marcus Thuram – kariera

Syn byłego obrońcy między innymi Juventusu i reprezentacji Francji Liliana Thurama. Gra jednak na innej pozycji, bo jest napastnikiem w przeciwieństwie do swojego ojca. Dorastał w zamożnej rodzinie.

Ciekawostką jest to, że Lilian Thuram nie chciał, aby jego dzieci profesjonalnie grały w piłkę nożną. Podobno starał się zaszczepić w nich miłość do innych dyscyplin sportów takich jak judo, czy szermierka. Ostatecznie jednak ani Marcus Thuram, ani jego brat nie posłuchali ojca i zostali zawodowymi piłkarzami.

Marcus Thuram pierwsze kroki stawiał w swej ojczyźnie, ale od 2019 roku reprezentuje barwy niemieckiej Borussii Moenchengladbach. Tam uchodzi za jedną z największych gwiazd drużyny. Wyróżnia się szybkością, umiejętnością dryblingu, a także niezłą skutecznością pod bramką rywala.

W reprezentacji Francji zadebiutował w 2020 roku. Sięgnął z nią po mistrzostwo Ligi Narodów, a w 2022 roku pojechał z Les Bleus na Mistrzostwa Świata do Kataru.

Marcus Thuram – aktualności