Lucas
Vazquez

Lucas Vazquez to hiszpański piłkarz występujący na pozycji skrzydłowego. Od początku piłkarskiej kariery związany z Realem Madryt, którego jest wychowankiem. Dziewięciokrotny reprezentant Hiszpanii.

Czytaj dalej…

17
IMAGO/Cesar Cebolla/Pressin
Imię i nazwisko Lucas Vazquez
Data urodzenia 1991-07-01
Miejsce urodzenia A Coruna
Narodowość Hiszpania
Aktualny klub Real Madryt
Pozycja prawy obrońca
Waga 70 kg
Wzrost 173 cm

Lucas Vazquez – kariera

Od najmłodszych lat Lucas Vazquez związany był z juniorskimi zespołami Realu Madryt. Sprawnie przemierzał przez kolejne szczeble piłki młodzieżowej, a po trzech latach gry w klubowych rezerwach trafił na wypożyczenie do Espanyolu. Skrzydłowy prezentował się na tyle dobrze, że po powrocie Królewscy dali mu szansę gry dla pierwszej drużyny.

Vazquez należy do pierwszego zespołu Realu Madryt nieprzerwanie od 2015 roku. Od lat Hiszpan uchodzi za solidnego rezerwowego, który jest w stanie zastąpić w wyjściowej jedenastce niedysponowanego zawodnika. Z czasem występował nie tylko na skrzydle, lecz także na prawym wahadle i prawej stronie defensywy.

W seniorskiej reprezentacji Hiszpanii Vazquez zadebiutował w 2016 roku, zaś w 2018 roku zagrał dla niej po raz ostatni. Do tej pory uzbierał dziewięć występów.

Z Realem Madryt wychowanek czterokrotnie zdobywał Ligę Mistrzów, a także po trzy razy świętował mistrzostwo Hiszpanii i Superpuchar Hiszpanii.

Lucas Vazquez – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Lucas Vazquez?

Lucas Vazquez rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 17.

W jakich klubach grał Lucas Vazquez?

Lucas Vazquez w trakcie swojej kariery grał w klubach: Real Madryt i Espanyol Barcelona.