Jamie
Vardy

Jamie Vardy to angielski napastnik, występujący w Leicester City. Doświadczony zawodnik przez większą część swojej piłkarskiej kariery związany jest z ekipą z King Power Stadium. Trafił do niej w 2012 roku. Były reprezentant Anglii.

Czytaj dalej…

9
IMAGO/Gareth Evans/News Images
Imię i nazwisko Jamie Vardy
Data urodzenia 1987-01-11
Miejsce urodzenia Sheffield
Narodowość Anglia
Aktualny klub Leicester City
Pozycja środkowy napastnik
Waga 74 kg
Wzrost 179 cm

Jamie Vardy – kariera

ardy zaczął grać w piłkę nożną w czasach szkolnych, a jego pierwszym zespołem był Stocksbridge Park Steels. Po raz pierwszy zagrał w szeregach tej drużyny w 2007 roku, imponując niezwykłymi umiejętnościami strzeleckimi.

Kolejną ekipą w karierze zawodnika był FC Halifax Town, notując w nich 25 trafień. Talent piłkarza dostrzegli w 2012 roku sternicy Leicester City, wykupując go za blisko 1,3 miliona euro. Dziś tę transakcję określa się jako jedną z największych okazji w historii Lisów. Vardy z miejsca zapewnił sobie miejsce w składzie, imponując szybkością i instynktem strzeleckim. W 2016 roku miał ogromny udział w najbardziej szokującej kampanii Premier League w XXI wieku. Wywalczył bowiem ze skazywanymi na spadek Lisami mistrzostwo Premier League. Po sezonie uznano go za najlepszego gracza ligi. W 2019/2020 Anglik został zaś królem strzelców ligi z 23 bramkami na koncie. Kolejny istotny sukces z Lisami osiągnął w 2021 roku, sięgając po Puchar Anglii.

Niezwykłe występy w barwach Leicester City otworzyły doświadczonemu napastnikowi drogę do reprezentacji Anglii. Rozegrał dla niej ponad 20 spotkań, biorąc udział w Euro 2016 i Mistrzostwach Świata w Rosji.

Jamie Vardy – aktualności