Clement
Lenglet

Clement Lenglet to francuski piłkarz występujący na pozycji środkowego obrońcy. Od 2018 roku zawodnik FC Barcelony, z którą wygrał mistrzostwo Hiszpanii. Obecnie przebywa na wypożyczeniu w Aston Villi. Reprezentant Francji.

Czytaj dalej…

17
IMAGO/Gareth Evans/News Images
Imię i nazwisko Clement Lenglet
Data urodzenia 1995-06-17
Miejsce urodzenia Beauvais
Narodowość Francja
Aktualny klub Aston Villa
Pozycja środkowy obrońca
Waga 81 kg
Wzrost 186 cm

Clement Lenglet – kariera

Clement Lenglet szkolił się w Chantilly, zanim przeniósł się do młodzieżowego zespołu AS Nancy. Szybko zadebiutował w pierwszej drużynie, a w sezonie 2015/2016 pomógł jej awansować do Ligue 1. Później przez pół roku dobrze prezentował się również na poziomie francuskiej ekstraklasy.

Francja to ukochany rynek Monchiego, pracującego wówczas w Sevilli. Dyrektor sportowy zdecydował się zainwestować w młodego obrońcę nieco ponad pięć milionów euro. Jego początku w Andaluzji były skomplikowane, ale ostatecznie dał się poznać jako pewny obrońca ze zdolnością do wyprowadzenia piłki. Takie cechy musiały zwrócić uwagę FC Barcelony. Latem 2018 roku Duma Katalonii zapłaciła za Lengleta aż 36 milionów euro.

Początki na Camp Nou, z kolei, były bardzo obiecujące. Francuz szybko przebił się do wyjściowego składu, pomagając drużynie w wygraniu mistrzostwa La Ligi oraz Superpucharu Hiszpanii. Niestety, z każdym kolejnym rokiem defensor tracił pewność siebie.

Latem 2022 roku klub szukał nowego pracodawcy dla stopera. Zgłosił się po niego Tottenham, oferując roczne wypożyczenie. Lenglet zaprezentował się w Anglii całkiem nieźle, ale Spurs nie zamierzali korzystać z opcji wykupu. Francuz wrócił do stolicy Katalonii, ale na początku września został ponownie wysłany do innego klubu. Tym razem sięgnęła po niego Aston Villa.

Lenglet zadebiutował w reprezentacji Francji w czerwcu 2019 roku. Może pochwalić się udziałem w Euro 2021.

Clement Lenglet – aktualności