Neapol musi poczekać na świętowanie, wywrotka tuż przed metą [WIDEO]

SSC Napoli nie zapewniło sobie jeszcze mistrzostwa Serie A. Azzurri tylko zremisowali z Salernitaną (1:1), nie wykorzystując potknięcia Lazio z Interem Mediolan (1:3).

Luciano Spalletti
  • SSC Napoli jest bardzo blisko trzeciego mistrzostwa Włoch w historii
  • Azzurri nie wykorzystali potknięcia Lazio, remisując u siebie z Salernitaną (1:1)
  • Kolejną szansę na wielką radość neapolitańczycy będą mieć w czwartek w Udine

Napoli nie zapewniło sobie mistrzowskiego tytułu

SSC Napoli nie zapewniło sobie jeszcze trzeciego w historii mistrzostwa Włoch. Wcześniej po to trofeum ekipa z Neapolu sięgała w sezonach 1986/1987 i 1989/1990. Za każdym razem w składzie Azzurrich brylował Diego Armando Maradona.

W niedzielnym starciu 32. kolejki ligi włoskiej Napoli zremisowało z Salernitaną. Wynik meczu otworzył Mathias Olivera w 62. minucie. Z kolei do remisu w 84. minucie doprowadził Boulayea Dia. Do końca zawodów rezultat już się nie zmienił i feta z okazji wygrania mistrzostwa Włoch w Neapolu została odroczona w czasie.

W związku z tym, że podopieczni Luciano Spallettiego są blisko mistrzostwa Serie A, to przerwana zostanie najpewniej mistrzowska passa Juventusu, Interu Mediolan i AC Milan, które łącznie wywalczyły 74 tytuły w Serie A. Jednocześnie po ewentualnym sukcesie Azzurrich po raz pierwszy od 22 lat żaden team z wielkiej trójki nie zostanie mistrzem Włoch.

Nie można jednak nie docenić tego, jak Juventus, Inter i Milan zdominowały Serie A. Od momentu, gdy Napoli wywalczyło mistrzowski tytuł w sezonie 1989/1990, jedynymi drużynami, które przerwały hegemonię wielkich były: Sampdoria (sezon 1990/1991), Lazio (sezon 1999/2000) i AS Roma (sezon 2000/2001).