Guardiola ma przed sobą ostatni sezon w Manchesterze City? Ciekawe słowa Hiszpana

Pep Guardiola zasiedział się na Wyspach Brytyjskich, gdzie pracuje już od ośmiu lat. Niewykluczone, że kolejny sezon będzie jego ostatnim w Manchesterze City. Wówczas wygaśnie kontrakt hiszpańskiego menedżera.

Pep Guardiola
Obserwuj nas w
fot. Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Pep Guardiola

Guardiola odejdzie z Manchesteru City w 2025 roku?

Pep Guardiola zdobył w niedzielę swój szósty mistrzowski tytuł na Wyspach Brytyjskich. Wspólnie z piłkarzami napisał także kawał pięknej historii, bowiem żaden klub nie zdołał dotychczas triumfować w Anglii cztery razy z rzędu. Obywatele do ostatniej kolejki rywalizowali z Arsenalem, który przegrał o dwa punkty.

W ostatnich miesiącach nie było pewności czy Guardiola pozostanie po sezonie na Etihad Stadium. Media sugerowały, że może on podążyć drogą Juergena Kloppa, który kończy swoją przygodę z Liverpoolem. Na przestrzeni lat obaj menedżerowie zaciekle walczyli o tytuły, choć to Guardiola triumfował znacznie częściej.

POLECAMY TAKŻE

Ligowy sezon dobiegł końca, więc to dobry moment, aby poważnie zastanowić się nad swoją przyszłością. Guardiola potwierdził, że w sezonie 2024/2025 będzie prowadził Manchester City. Istnieje jednak spore prawdopodobieństwo, że będzie to jego ostatni rok w tym klubie, a zapewne także w całej Premier League. Wówczas bowiem wygasa jego umowa.

– Rzeczywistość jest taka, że jestem bliżej odejścia niż pozostania. Rozmawialiśmy z klubem i wiem, że teraz chcę zostać. W przyszłym sezonie poprowadzę drużynę. Później będziemy prowadzić rozmowy i zobaczymy, co przyniesie przyszłość – mówi Guardiola zapytany o wygasający w 2025 roku kontrakt.

Guardiola w trakcie swojej trenerskiej kariery prowadził trzy kluby – FC Barcelonę, Bayern Monachium i właśnie Manchester City. W Katalonii nie ukrywają, że z wielką chęcią nawiązaliby z nim ponowną współpracę.

Komentarze