Poniżej przedstawiona klasyfikacja obejmuje dziesięciu zawodników z najlepszym dorobkiem bramkowym w obecnym sezonie Serie A. Ten, który będzie zajmował pozycję lidera na zakończenie rozgrywek, będzie mógł się pochwalić tytułem króla strzelców włoskiej ekstraklasy.

Sprawdź także tabelę Serie A, oraz terminarz ligi włoskiej na nadchodzące spotkania.

Klasyfikacja strzelców Serie A

Rywalizacja o miano najlepszego strzelca Serie A w ostatnich sezonach była bardzo wyrównania. Żaden z zawodników nie potrafił jej zdominować, choć regularnie w jej czołówce plasuje się między innymi Ciro Immobile. Reprezentant Włoch w trakcie swojej kariery po koronę sięgał trzy razy. Lepszym wynikiem może pochwalić się jedynie legendarny napastnik Milanu Gunnar Nordahl, który klasyfikację najlepszych strzelców wygrywał pięciokrotnie.

Liga włoska strzelcy – 2021/22

Sezon 2022/21 był niezwykle udany dla występującego w Lazio Ciro Immobile, który zdobył 27 bramek. Doświadczony Włoch w walce o kolejną koronę miał bardzo wymagającego rywala – Dusana Vlahovicia. Serb zakończył sezon z 23 trafieniami na koncie. Na trzecim miejscu, z 17 golami, rywalizację zakończył Lautaro Martinez.

Serie A – najlepsi strzelcy w historii

Rekordzistą pod względem liczby zdobytych bramek na boiskach włoskiej ekstraklasy jest Silvio Piola. Były zawodnik Pro Vercelli, Lazio, Juventusu i Novary, który grał w latach 1929-1954, zdobył 274 bramki w 537 występach. Na drugim miejscu w tej klasyfikacji plasuje się związany przez całą karierę z Romą Francesco Totti, który do bramki rywali trafił 250 razy. 225 goli w trakcie swojej kariery strzelił natomiast Gunnar Nordahl, który w latach 1949-1958 miał okazję reprezentować AC Milan i Romę.

Ostatnie artykuły – Serie A