Przyszłość Xaviego niepewna. Włoski trener został zaoferowany FC Barcelonie

Thiago Motta, obecny trener Bologni, pozostaje opcją na stanowisko trenera FC Barcelony, podobnie jak Roberto De Zerbi, który opuści Brighton, donosi "Mundo Deportivo". Wszystko będzie zależne od przyszłości Xaviego Hernandeza.

Xavi
Obserwuj nas w
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Xavi

Motta został zaproponowany FC Barcelonie

Zdaniem “Mundo Deportivo”, dyrektorzy FC Barcelony zostali zachęceni do rozważenia Thiago Motty jako zastępcy Xaviego, jeśli ten odejdzie z klubu po zakończeniu sezonu. Włoch został zaproponowany przez osoby spoza jego otoczenia, które zasugerowały go władzom klubu.

POLECAMY TAKŻE

Thiago Motta prowadził Bolognę do historycznych osiągnięć, zapewniając klubowi kwalifikację do Ligi Mistrzów w tym sezonie. Były włoski pomocnik ma spotkać się w przyszłym tygodniu z prezesem klubu Joeyem Saputo, aby omówić swoją przyszłość na Stadio Dall’Ara. Motta stanowczo twierdzi, że nie osiągnął porozumienia z żadnym innym klubem. Jednakże, kilka źródeł we Włoszech przekonuje, że będzie nowym trenerem Juventusu w sezonie 2024/25.

Kolejnym włoskim kandydatem, który jest brany pod uwagę przez Barcelonę, jest Roberto De Zerbi. Były trener Sassuolo, obecnie prowadzący Brighton, opuści klub po niedzielnym meczu przeciwko Manchesterowi United. De Zerbi zdobył uznanie za swoje umiejętności taktyczne i zdolność do wyprowadzania zespołów na wyższy poziom. Jego odejście z zespołu Mew i potencjalne przenosiny do Blaugrany mogą wprowadzić nową dynamikę do klubu, który szuka stabilności i sukcesów na arenie międzynarodowej.

Zarówno Thiago Motta, jak i Roberto De Zerbi są poważnymi kandydatami na stanowisko trenera Barcelony. W najbliższych tygodniach zarząd klubu będzie musiał podjąć kluczowe decyzje dotyczące przyszłości drużyny. Wybór odpowiedniego trenera będzie miał ogromne znaczenie dla dalszego rozwoju klubu i jego sukcesów w nadchodzących sezonach.

Zobacz również: Laporta jest namawiany do zwolnienia Xaviego? Zaskakujące doniesienia

Komentarze