Thiago
Silva

Thiago Silva to brazylijski piłkarz. Gra na pozycji środkowego obrońcy. Najdłużej był zawodnikiem Paris Saint-Germain, które reprezentował z sukcesami. Aktualnie broni barw Chelsea. Kapitan reprezentacji Brazylii.

Thiago Silva – kariera

Thiago Silva rozpoczął karierę w młodzieżowych sekcjach Fluminense. Do Europy wyjechał w 2005 roku, ale z różnych powodów nie zdobył uznania. Po epizodach w Porto i Dynamie, wrócił do Fluminense, gdzie odbudował swoją pozycję. Późno, bo dopiero w wieku 25 lat na dobre zadomowił się na Starym Kontynencie, gdy w swoje szeregi sprowadził go AC Milan. Z Rossonerimi zdobył mistrzostwo i Superpuchar Włoch i wyrósł na jednego z najbardziej rozchwytywanych stoperów na świecie. Latem 2012 roku rozpoczął trwającą osiem lat przygodę z PSG. W stolicy Francji zdobył 25 trofeów, ale nie Ligę Mistrzów. W 2020 roku przeniósł się do Chelsea. Spodziewano się, że w tak dojrzałym wieku będzie co najwyżej uzupełnieniem kadry ekipy Premier League, ale Silva pokazał, co znaczy doświadczenie i jakość. z The Blues spełnił swe wielkie marzenie i sięgnął po Ligę Mistrzów, a także kilka innych trofeów.

W seniorskiej reprezentacji Brazylii rozegrał ponad sto spotkań, co plasuje go w ścisłej czołówce najbardziej konkurencyjnej kadry na świecie. Wygrał z nią Puchar Konfederacji oraz Copa America. Zajął także czwarte miejsce na Mistrzostwach Świata. Z kadrą olimpijską zdobył brązowy i srebrny medal na Igrzyskach. Obecnie pełni funkcję kapitana w kadrze selekcjonera Tite.