Sergio
Reguilon

Sergio Reguilon to hiszpański piłkarz występujący na pozycji lewego obrońcy. Od 2024 roku zawodnik Brentfordu, gdzie jest wypożyczony z Tottenhamu. Triumfator Klubowych Mistrzostw Świata i Ligi Europy. Sporadyczny reprezentant Hiszpanii.

Czytaj dalej…

12
IMAGO/Cody Froggatt/News Images
Imię i nazwisko Sergio Reguilon
Data urodzenia 1996-12-16
Miejsce urodzenia Madryt
Narodowość Hiszpania
Aktualny klub FC Brentford
Pozycja lewy obrońca
Waga 68 kg
Wzrost 178 cm

Sergio Reguilon – kariera

Sergio Reguilon to wychowanek Realu Madryt. Od najmłodszych lat wiązano z nim wielkie nadzieje. Jako lewy obrońca gwarantował odpowiedni poziom zarówno w obronie, jak i w ataku. W 2015 roku uznano, że potrzebuje on weryfikacji gdzie indziej, niż w rezerwach Królewskich. Dlatego też wypożyczono go do UD Logrones, gdzie z przerwami przebywał aż do 2017 roku.

Po powrocie był pierwszym wyborem dla Santiago Solariego w rezerwach, a w październiku 2018 roku zadebiutował w pierwszym zespole Los Blancos. Nie mógł wówczas wygrać rywalizacji o miejsce w składzie, dlatego też kampanię 2019/2020 spędził w Sevilli, zwracając uwagę możnych z całej Europy. Z Reguilonem wiązano w Realu wielkie nadzieje, ale ostatecznie zadecydowały kwestie finansowe. Klub zaczął zbierać fundusze na gwiazdorski transfer Kyliana Mbappe, dlatego też ze stolicą Hiszpanii pożegnali się tacy piłkarze, jak Achraf Hakimi i Reguilon. Stało się tak pomimo tego, że fani widzieli w tej dwójce duet bocznych defensorów na lata. W 2020 roku bohater tego artykułu przeniósł się za 30 milionów euro do Tottenhamu.

Tam rozpoczął się stopniowy regres piłkarza. Miał problem ze złapaniem się do składu i tracił miejsce w hierarchii. Sezon 2022/2023 spędził na wypożyczeniu w Atletico Madryt, gdzie pozostał głównie rezerwowym. Pierwszą część sezonu 2023/224 spędził w Manchesterze United, w barwach którego rozegrał dziewięć meczów w Premier League. W styczniu wrócił do Tottenhamu, by jeszcze w ramach zimowego okna transferowego zostać wypożyczonym do Brentfordu.

Reguilon zadebiutował w reprezentacji Hiszpanii we wrześniu 2020 roku. Przez rok zdążył rozegrać sześć spotkań dla La Rojy, ale od tamtej pory nie otrzymał kolejnego powołania.

Sergio Reguilon – aktualności