Robert Gumny

Robert Gumny

Robert Gumny to jeden z najlepszych polskich prawych obrońców. Jest wychowankiem Lecha Poznań. Od września 2020 roku gra dla Augsburga.

Czytaj dalej…

Robert Gumny – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoRobert Gumny
Data urodzenia4 czerwca 1998 rok
Miejsce urodzeniaPoznań
NarodowośćPolska
Aktualny klubFC Augsburg
PozycjaPrawy obrońca
Waga72 kg
Wzrost1,78 m

Robert Gumny – kariera

Gumny jest wychowankiem Lecha, dla którego pierwszy mecz w Ekstraklasie rozegrał 19 marca 2016 roku z Legią. Później zagrał jeszcze kilka spotkań. Zimą 2017 roku odszedł na półroczne wypożyczenie do Podbeskidzia Bielsko-Biała, gdzie złapał rytm meczowy. Po tym czasie stał się podstawowym prawym obrońcą Lecha. 

Pozyskaniem Gumnego zainteresowane były kluby z najsilniejszych lig w Europie. W 2018 roku był bliski transferu do Borussii Moenchengladbach. Finalnie z przenosin do Bundesligi nic nie wyszło. Urodzony w Poznaniu zawodnik do niemieckiej elity trafił we wrześniu 2020 roku, gdy Augsburg zapłacił Lechowi dwa miliony euro. Od początku przygody w Niemczech regularnie grał w Bundeslidze. Krytycy zarzucali mu brak liczb w ofensywie, ale stałe występy w jednej z najsilniejszych lig sprawiły, że pozostał na radarze selekcjonerów.

Gumny dostąpił już także zaszczytu gry w seniorskiej reprezentacji Polski. Debiut miał miejsce 11 listopada 2020 roku przeciwko Ukrainie. Dwa lata później otrzymał od Czesława Michniewicza powołanie na Mistrzostwa Świata w Katarze.

Robert Gumny – aktualności