Robert
Gumny

Robert Gumny to jeden z najlepszych polskich prawych obrońców. Jest wychowankiem Lecha Poznań. Od września 2020 roku gra dla Augsburga.

Czytaj dalej…

2
IMAGO/Julian Meusel/Sven Simon
Imię i nazwisko Robert Gumny
Data urodzenia 1998-06-04
Miejsce urodzenia Poznań
Narodowość Polska
Aktualny klub FC Augsburg
Pozycja prawy obrońca
Waga 72 kg
Wzrost 178 cm

Robert Gumny – kariera

Gumny jest wychowankiem Lecha, dla którego pierwszy mecz w Ekstraklasie rozegrał 19 marca 2016 roku z Legią. Później zagrał jeszcze kilka spotkań. Zimą 2017 roku odszedł na półroczne wypożyczenie do Podbeskidzia Bielsko-Biała, gdzie złapał rytm meczowy. Po tym czasie stał się podstawowym prawym obrońcą Lecha. 

Pozyskaniem Gumnego zainteresowane były kluby z najsilniejszych lig w Europie. W 2018 roku był bliski transferu do Borussii Moenchengladbach. Finalnie z przenosin do Bundesligi nic nie wyszło. Urodzony w Poznaniu zawodnik do niemieckiej elity trafił we wrześniu 2020 roku, gdy Augsburg zapłacił Lechowi dwa miliony euro. Od początku przygody w Niemczech regularnie grał w Bundeslidze. Krytycy zarzucali mu brak liczb w ofensywie, ale stałe występy w jednej z najsilniejszych lig sprawiły, że pozostał na radarze selekcjonerów.

Gumny dostąpił już także zaszczytu gry w seniorskiej reprezentacji Polski. Debiut miał miejsce 11 listopada 2020 roku przeciwko Ukrainie. Dwa lata później otrzymał od Czesława Michniewicza powołanie na Mistrzostwa Świata w Katarze.

Robert Gumny – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Robert Gumny?

Robert Gumny rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 2.

W jakich klubach grał Robert Gumny?

Robert Gumny w trakcie swojej kariery grał w klubach Lech Poznań, Podbeskidzie Bielsko-Biała i FC Augsburg.