Dramat reprezentanta Polski! Poważna kontuzja i długa przerwa

Robert Gumny podczas wtorkowe treningu Augsburga zerwał więzadła krzyżowe. Jak informuje Grzegorz Hałasik z Polskie Radio Poznań zawodnika czeka operacja, a następnie dłuższa przerwa.

Robert Gumny
Obserwuj nas w
Imago / Christian Kolbert Na zdjęciu: Robert Gumny
  • Robert Gumny doznał poważnej kontuzji
  • Obrońca Augsburga przejdzie operacje w Poznaniu
  • Zawodnika czeka kilka miesięcy przerwy od gry

Poważna kontuzja Roberta Gumnego na treningu

Robert Gumny od dłuższego czasu ma problem z wywalczeniem sobie miejsca w składzie Augsburga. Reprezentant Polski w najbliższych tygodniach chciał wrócić do regularnej gry, lecz jego plany zostały brutalnie przerwane. Jak informuje Grzegorz Hałasik z Polskie Radio Poznań 25-latek przejdzie w środę operację ze względu na zerwanie więzadeł krzyżowych.

Do poważnej kontuzji doszło w trakcie jednego z wtorkowych treningów. Teraz Gumnego czeka długa przerwa od gry. W takich przypadkach mowa o kilku miesiącach żmudnej walki o powrót do pełnej sprawności. W tym sezonie 6-krotny reprezentant naszego kraju zagrał w Bundeslidze 13 spotkań, a na boisku przebywał łącznie przez 477 minut.

Do Augsburga trafił latem 2020 roku z Lecha Poznań za kwotę 2 milionów euro. Umowa prawego obrońcy z klubem obowiązuje do czerwca 2025 roku.

Komentarze