Patryk
Peda

Patryk Peda to polski środkowy obrońca, który aktualnie występuje we włoskim zespole SPAL Ferrara. Jest również zawodnikiem młodzieżowych reprezentacji Polski.

Czytaj dalej…

27
PressFocus
Imię i nazwisko Patryk Peda
Data urodzenia 2002-04-16
Miejsce urodzenia
Narodowość Polska
Aktualny klub SPAL Ferrara
Pozycja środkowy obrońca
Waga 76 kg
Wzrost 192 cm

Patryk Peda – kariera

Patryk Peda urodził się 16 kwietnia 2002 roku i pierwsze kroki w piłce stawiał w szkółce Kosy Konstancin. Z niej w 2010 roku przeniósł się do akademii Legii Warszawa, w której pobierał piłkarskie nauki przez kilka lat. Jego rozwój na początku 2019 roku zwrócił uwagę przedstawicieli występującego wówczas w Serie A zespołu SPAL Ferrara, do którego przeniósł się na zasadzie wypożyczenia z obowiązkowym wykupem.

Początkowo występował w juniorskich zespołach włoskiego klubu, natomiast na debiutu w pierwszej drużynie doczekał się 18 września 2021 roku. Mając 19 lat i 5 miesięcy wystąpił w meczu Serie B, w którym SPAL przegrało 1:2 z Regginą. W sezonie 2021/22 zaliczył 13 ligowych występów. W kolejnym sezonie pojawiał się na murawie jeszcze częściej, gromadząc na swoim koncie 21 spotkań i jednego gola. Nie zdołał jednak pomóc drużynie w utrzymaniu się. Od sezonu 2023/24 występuje z zespołem SPAL w trzeciej lidze i ma pewne miejsce w wyjściowym składzie.

Peda regularnie występuje również w młodzieżowych reprezentacjach Polski. W ostatnich miesiącach był podstawowym piłkarzem młodzieżówki prowadzonej przez Michała Probierza, który po objęciu schedy po Fernando Santosie bierze również pod uwagę Pedę przy powołaniach do pierwszej reprezentacji. We październiku 2023 roku otrzymał powołanie na mecze eliminacji Euro 2024 z Wyspami Owczymi i Mołdawią.

Patryk Peda – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Patryk Peda?

Patryk Peda rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 27.

W jakich klubach grał Patryk Peda?

Patryk Peda w trakcie swojej kariery grał w klubach Kosa Konstancin, Legia Warszawa i SPAL Ferrara.