Nico Gonzalez

Nico Gonzalez

Nico Gonzalez – hiszpański piłkarz występujący na pozycji środkowego pomocnika. Wychowanek Barcelony, w której występuje do tej pory. Młodzieżowy reprezentant Hiszpanii.

Czytaj dalej…

Nico Gonzalez – najważniejsze informacje

Imię i nazwiskoNico Gonzalez
Data urodzenia3 stycznia 2002 roku
Miejsce urodzeniaA Coruna
NarodowośćHiszpania
Aktualny klubFC Barcelona
PozycjaŚrodkowy pomocnik
Waga85 kg
Wzrost1,88 m

Nico Gonzalez – kariera

Nico Gonzalez pochodzi z północno-zachodniej Hiszpanii, ale już w wieku 10 lat zdecydował się przenieść do La Masii. W Barcelonie szybko poznano się na talencie pomocnika, który harmonijnie awansował do kolejnych grup wiekowych. W wieku zaledwie 17 lat zadebiutował w Barcelonie B.

Przełomowy okazał się dla niego rok 2021. W maju przedłużył swoją umowę, a następnie spędził okres przygotowawczy z pierwszą drużyną. Tam spodobał się Ronaldowi Koemanowi, który szybko dał mu zadebiutować. Nico Gonzalez okazał się jednym z objawień kampanii. Świetnie wyszkolony środkowy pomocnik ma dodatkowe atuty, którymi nie może pochwalić się “typowy” gracz drugiej linii w zespole Blaugrany. Jest bardzo wysoki, a przy tym silny fizycznie. Nie odbiera mu to jednak atutów czysto piłkarskich.

Pomimo sporej rywalizacji w drugiej linii, na stałe zadomowił się w seniorskim zespole Dumy Katalonii. Stawia na niego Xavi Hernandez, który docenia gracza, który bez większych problemów dokonał przeskoku między piłką juniorską, a seniorską, jest w stanie dodać charakteru drużynie, a przy tym pracuje na gole. Swoje debiutanckie trafienie zanotował w grudniu, w starciu z Osasuną.

Nico występuje obecnie w reprezentacji Hiszpanii do lat 21. Znając jednak Luisa Enrique, który chętnie stawia na młodych, możliwe, iż niebawem zobaczymy Gonzaleza w barwach La Rojy.

Nico Gonzalez – aktualności