Nico
Gonzalez

Nico Gonzalez – hiszpański piłkarz występujący na pozycji środkowego pomocnika. Wychowanek Barcelony, obecnie zawodnik FC Porto. Młodzieżowy reprezentant Hiszpanii.

Czytaj dalej…

IMAGO/David Aliaga
Imię i nazwisko Nico Gonzalez
Data urodzenia 2002-01-03
Miejsce urodzenia A Coruna
Narodowość Hiszpania
Aktualny klub FC Porto
Pozycja środkowy pomocnik
Waga 85 kg
Wzrost 188 cm

Nico Gonzalez – kariera

Nico Gonzalez pochodzi z północno-zachodniej Hiszpanii, ale już w wieku 10 lat zdecydował się przenieść do La Masii. W Barcelonie szybko poznano się na talencie pomocnika, który harmonijnie awansował do kolejnych grup wiekowych. W wieku zaledwie 17 lat zadebiutował w Barcelonie B.

Przełomowy okazał się dla niego rok 2021. W maju przedłużył swoją umowę, a następnie spędził okres przygotowawczy z pierwszą drużyną. Tam spodobał się Ronaldowi Koemanowi, który szybko dał mu zadebiutować. Nico Gonzalez okazał się jednym z objawień kampanii. Świetnie wyszkolony środkowy pomocnik ma dodatkowe atuty, którymi nie może pochwalić się “typowy” gracz drugiej linii w zespole Blaugrany. Jest bardzo wysoki, a przy tym silny fizycznie. Nie odbiera mu to jednak atutów czysto piłkarskich.

Pomimo sporej rywalizacji w drugiej linii, na początku kadencji Xaviego Hernandeza zadomowił się w seniorskim zespole Dumy Katalonii. Trener docenia gracza, który bez większych problemów dokonał przeskoku między piłką juniorską, a seniorską, jest w stanie dodać charakteru drużynie, a przy tym pracuje na gole. Swoje debiutanckie trafienie zanotował w grudniu, w starciu z Osasuną. Liczne wzmocnienia drużyny latem 2022 roku sprawiły, że Nico miałby znacznie ograniczoną szansę na grę. Dlatego też zdecydowano się wypożyczyć go do Valencii. Gennaro Gattuso zapewniał, że młody gracz z pewnością otrzyma regularną szansę na grę. Po zakończeniu sezonu 2022/2023 miał wrócić na Camp Nou, ale ostatecznie definitywnie pożegnał się z klubem.

29 lipca o pozyskaniu piłkarza na zasadzie definitywnego transferu poinformowało FC Porto.

Nico występuje obecnie w reprezentacji Hiszpanii do lat 21. Znając jednak Luisa Enrique, który chętnie stawia na młodych, możliwe, iż niebawem zobaczymy Gonzaleza w barwach La Rojy.

Nico Gonzalez – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Nico Gonzalez?

Nico Gonzalez rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 17.

W jakich klubach grał Nico Gonzalez?

Nico Gonzalez w trakcie swojej kariery grał w klubach FC Barcelona, Valencia CF i FC Porto.