Michał Helik

Michał Helik

Michał Helik to piłkarz występujący w na pozycji środkowego obrońcy. Jest reprezentantem Polski i uczestnikiem Euro 2020. Na co dzień broni barw Huddersfield Town.

Czytaj dalej…

Michał Helik – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoMichał Helik
Data urodzenia9 września 1995 rok
Miejsce urodzeniaChorzów
NarodowośćPolska
Aktualny klubHuddersfield Town
PozycjaŚrodkowy obrońca
Waga80 kg
Wzrost1,91 m

Michał Helik – kariera

Kariera Helika rozwijała się dynamicznie. Było on liderem Ruchu Chorzów i czołowym defensorem w Ekstraklasie. W czerwcu 2015 roku doznał poważnej kontuzji, która wyeliminowała go z gry na rok. W latach 2017-2020 bronił barw Cracovii, dla której rozegrał ponad 100 spotkań.

Latem 2020 roku Helik postanowił spróbować swoich sił za granicą i zasilił szeregi Barnsley. Bardzo szybko wywalczył sobie miejsce w podstawowej jedenastce. Na koniec kampanii 2020/2021 został wybrany piłkarzem sezonu w Barnsley. Jego świetną dyspozycję dostrzegł Paulo Sousa, który umożliwił Helikowi debiut w reprezentacji Polski. Zabrał go także na Euro 2020. Gdy jego drużyna spadła do trzeciej ligi angielskiej, Czesław Michniewicz podkreślił, że zawodnicy występujący na tak niskim poziomie rozgrywek nie mogą liczyć na powołanie na nadchodzący mundial. Helik zmienił klub, trafiając do drugoligowego Huddersfield Town. Pomimo regularnej gry na zapleczu Premier League, powołania na Mistrzostwa Świata w Katarze jednak nie otrzymał. Jak dotąd rozegrał dla Biało-czerwonych siedem spotkań.

Michał Helik – aktualności