Lucas
Paqueta

Lucas Paqueta to brazylijski piłkarz występujący na pozycji ofensywnego pomocnika. Od 2022 roku broni barw angielskiego West Ham United. Etatowy reprezentant Brazylii, zdobywca Copa America w 2019 roku.

Czytaj dalej…

10
IMAGO/Nigel Keene
Imię i nazwisko Lucas Paqueta
Data urodzenia 1997-08-27
Miejsce urodzenia Paqueta
Narodowość Brazylia
Aktualny klub West Ham United
Pozycja ofensywny pomocnik
Waga 72 kg
Wzrost 180 cm

Lucas Paqueta – kariera

Lucas Paqueta rozpoczął karierę w wielkim Flamengo. Od młodzieńczych lat wyróżniał się fantastyczną techniką, ale brakowało mu warunków fizycznych. W okolicy 18. urodzin urósł jednak aż o 27 centymetrów i błysnął podczas najważniejszego młodzieżowego turnieju w Brazylii – Copa Sao Paulo de Juniores 2016.

Wraz z innymi wyróżniającymi się zawodnikami awansował do pierwszej drużyny Flamengo. Tam regularnie strzelał gole, ale jego zespół nie wygrał żadnego istotnego trofeum. To nie powstrzymało AC Milanu, by zimą 2019 roku zapłacić za Paquetę niemal 40 milionów euro.

Nie był jednak w stanie przełożyć swoich zdolności z Brazylii na Stary Kontynent. Po półtora roku nieregularnej gry zszedł o szczebel niżej – zaufał mu Olympique Lyon. Tam wyrósł na gwiazdę drużyny. Odbudował formę i zaczął regularnie występować w reprezentacji Brazylii. Jego umiejętności techniczne zrobiły na tyle duże wrażenie, że latem 2022 roku trafił do Premier League. West Ham United zapłacił Francuzom aż 43 miliony euro. W zespole Młotów Paqueta jest jednym z głównych kreatorów gry.

Pomocnik zadebiutował w zespole Canarinhos w 2018 roku. Od tamtej pory rozegrał dla kadry niemal 40 spotkań. Sięgnął z nią po Copa America w 2019 roku i wystąpił na trzech wielkich turniejach; Copa America (2019 i 2021) oraz mistrzostwach świata (2022).

Lucas Paqueta – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Lucas Paqueta?

Lucas Paqueta rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 10.

W jakich klubach grał Lucas Paqueta?

Lucas Paqueta w trakcie swojej kariery grał w klubach: Flamengo Rio de Janeiro, AC Milan, Olympique Lyon i West Ham United.