West Ham przygotowuje się do sprzedaży gwiazdy. Manchester City będzie miał konkurencję

Lucas Paqueta ma już tego lata zmienić klub. West Ham przygotowuje się do sprzedaży swojej największej gwiazdy. Manchester City nie jest jedyną opcją dla pomocnika.

Lucas Paqueta
Obserwuj nas w
fot. PA Images / Alamy Na zdjęciu: Lucas Paqueta

Paqueta u progu wielkiego transferu

Manchester City pragnie latem wzmocnić środek pola, a jednym z głównych kandydatów jest Lucas Paqueta. Pep Guardiola to gigantyczny fan umiejętności Brazylijczyka, który jest absolutną gwiazdą West Hamu. O jego transferze do mistrza Anglii mówiło się już minionego lata. Wówczas Młoty zdecydowały się jedynie na sprzedaż Declana Rice’a, zatrzymując swoich pozostałych liderów drużyny.

Teraz przychodzi czas na rozstanie z Paquetą. West Ham zakłada, że któryś z klubów aktywuje klauzulę wykupu zapisaną w kontrakcie pomocnika, która wynosi okrągłe 100 milionów euro. W tej chwili to jedyny sposób, aby sprowadzić go do siebie.

Jeśli zainteresowanie nie będzie aż tak wielkie, londyńczycy skłonią się ku negocjacjom i wypracowaniu ewentualnie niższej kwoty transferu. Wszystko zależy od determinacji Manchesteru City, który najprawdopodobniej będzie rywalizował z innymi angielskimi gigantami, w tym między innymi Manchesterem United. West Ham ma być latem przygotowany do ewentualnej sprzedaży – oznacza to, że wcześniej wytypuje listę zawodników, których ściągnie za pieniądze zarobione na tym rozstaniu.

Paqueta nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie przyszłości. Media sugerowały niedawno, że dogadał się w kwestii warunków kontraktu z Manchesterem City, lecz te doniesienia nie zostały oficjalnie potwierdzone.

Zobacz również: Wielki talent Realu Madryt zmienił plany. Ma ambitny cel na przyszły sezon

Komentarze