Gwiazdor Premier League oskarżony. Był celem Manchesteru City

Lucas Paqueta został oskarżony o manipulowanie zakładami bukmacherskimi - poinformowała Angielska Federacja Piłkarska. Brazylijczyk był celem transferowym Manchesteru City.

Josep Guardiola
Obserwuj nas w
Xinhua / Alamy Na zdjęciu: Josep Guardiola

Lucas Paqueta oskarżony. Manchester City traci transfer

Angielska Federacja Piłkarska (FA) potwierdziła, że ​​Lucas Paqueta został oskarżony w związku z czterema różnymi domniemanymi naruszeniami. Zarzuca się mu celowe otrzymanie żółtych kartek w meczach z Leicester, Aston Villą, Leeds i Bournemouth. W ten sposób jedna lub więcej osób mogła czerpać korzyści z zawartych zakładów bukmacherskich.

POLECAMY TAKŻE

Pierwszy raz o tej sprawie dało się usłyszeć latem 2023 roku, gdy Lucas Paqueta miał stać się bohaterem głośnego transferu. Wówczas Manchester City zrezygnował z Brazylijczyka, wiedząc, że zawodnikowi grozi potencjalne zawieszenie.

W minionych miesiącach temat ucichł i wydawało się, że sprawa jest zakończona. Dlatego media ponownie ożywiły kwestię przenosin na Etihad Stadium. Ponoć bardzo mocno na taki ruch naciskał sam Pep Guardiola, który uważa pomocnika West Hamu za idealną opcję do swojego składu.

Młoty żądały za swojego gwiazdora kwoty w granicach 85 milionów euro, co pewnie udałoby się spełnić Obywatelom. Jednak w obecnej sytuacji rozmowy nie mają sensu, ponieważ Man City nie zaryzykuje zakupu zawodnika, który niebawem może otrzymać dotkliwą karę. Przypomnijmy, że Sandro Tonali za nielegalne zawieranie zakładów otrzymał dziesięciomiesięczne zawieszenie. Podobnej decyzji można się spodziewać wobec Paquety, jeśli wszystko zostanie potwierdzone.

Czytaj dalej: Liverpool rusza po gwiazdę za 100 milionów euro. Real rezygnuje

Komentarze