Kamil Piątkowski

Kamil Piątkowski

Kamil Piątkowski to polski piłkarz, grający w obronie. Aktualnie jest zawodnikiem FC Salzburg, do którego trafił latem 2021 roku. Wiązane są z nim duże nadzieje względem reprezentacji Polski.

Czytaj dalej…

Kamil Piątkowski – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoKamil Piątkowski
Data urodzenia21 czerwca 2000 rok
Miejsce urodzeniaJasło
NarodowośćPolska
Aktualny klubFC Salzburg
PozycjaObrońca
Waga86 kg
Wzrost1,91 m

Kamil Piątkowski – kariera

W wieku 21 lat znalazł się w kadrze reprezentacji Polski na Euro 2020. Nie zagrał w turnieju żadnego spotkania, ale doświadczenie zebrane w trakcie przygotowań do europejskiego czempionatu z pewnością będzie procentowało.

Na szerokie wypłynął dzięki świetnym występom w Rakowie Częstochowa prowadzonym przez Marka Papszuna. Zaliczył w Ekstraklasie ponad 50 występów, notując w nich trzy trafienia i sześć asyst.

1 lipca 2021 roku został defensorem FC Salzburg, do którego trafił za pięć milionów euro. Dołączył tym samym do ekipy, która jest według wielu głosów maszynką do tworzenia talentów. W przeszłości barwy tej ekipy reprezentowali między innymi: Sadio Mane, Erling Haaland, czy Dayot Upamecano. Po obiecującym początku, Polak ma jednak spore problemy z wywalczeniem sobie miejsca w wyjściowym składzie. Jego potencjał wciąż jest jednak ceniony w stajni Red Bulla. W 2022 roku cieszył się wraz z kolegami z podwójnej korony: mistrzostwa i Pucharu Austrii.

Kamil Piątkowski – aktualności