Kacper Tobiasz – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoKacper Tobiasz
Data urodzenia4 listopada 2002 roku
Miejsce urodzeniaPłock
NarodowośćPolska
Aktualny klubLegia Warszawa
Pozycjabramkarz
Waga80 kg
Wzrost1,91 m

Kacper Tobiasz – aktualności

Kacper Tobiasz – kariera

Kacper Tobiasz swoje pierwsze kroki w karierze stawiał w warszawskim klubie SEMP Ursynów, gdy miał sześć lat. Szybko trafił jednak do akademii Legii Warszawa. Spędził tam rok, po czym wrócił do macierzystego klubu. Jak się okazało, nie na stałe. W 2019 roku Tobiasz ponownie związał się z Wojskowymi.

Sezon 2020/2021 spędził jako rezerwowy, mimo tego otrzymał medal za zdobyte przez Legię mistrzostwo Polski. Swój pierwszy mecz w Ekstraklasie rozegrał zaś w lipcu 2021 roku. Zimą Wojskowi postanowili wypożyczyć podopiecznego do pierwszoligowego Stomilu Olsztyn. Tam szybko zapewnił sobie miejsce w wyjściowym składzie, a po pół roku wrócił do stolicy. Sezon 2022/2023 rozpoczynał już jako podstawowy golkiper dla Kosty Runjaicia. W rundzie wiosennej stracił jednak miejsce na rzecz Dominika Hładuna.

Tobiasz nie zadebiutował jeszcze w seniorskiej reprezentacji Polski, ale zanotował w niej istotną inicjację. Otrzymał bowiem od Czesława Michniewicza powołanie na Mistrzostwa Świata w Katarze w roli dodatkowego bramkarza do treningów.

Jaki numer na koszulce ma Kacper Tobiasz?

Kacper Tobiasz rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 1.

W jakich klubach grał Kacper Tobiasz?

Kacper Tobiasz w trakcie swojej kariery grał w klubach: Legia Warszawa