Joao
Felix

Joao Felix to portugalski piłkarz. Występuje na pozycji napastnika. Aktualnie jest piłkarzem FC Barcelony, do której trafił we wrześniu 2023 roku z Atletico Madryt.

Czytaj dalej…

14
IMAGO/Bagu Blanco/PRESSINPHOTO
Imię i nazwisko Joao Felix
Data urodzenia 1999-11-10
Miejsce urodzenia Viseo
Narodowość Portugalia
Aktualny klub FC Barcelona
Pozycja środkowy napastnik
Waga 70 kg
Wzrost 180 cm

Joao Felix – kariera

Felix jest wychowankiem FC Porto, ale zaistniał dopiero w Benfice, którą opuścił mają na koncie mistrzostwo Portugalii oraz 20 strzelonych goli i ponad dziesięć asyst. Felix za ponad 127 milionów euro trafił do Atletico Madryt. Dla drużyny ze stolicy Hiszpanii zdobył prawie 20 bramek. Wraz z kolegami świętował triumf w La Lidze. W pierwszych trzech sezonach nadal nie udowodnił jednak, że był wart takiej fortuny. Często pełni rolę rezerwowego, a jego relacje z Diego Simeone są napięte. Na początku 2022 roku Joao Felix przeniósł się do Chelsea, w barwach której miał zaliczyć krok do przodu w swojej karierze, ale klub ze Stamford Bridge miał kompletnie nieudaną kampanię. Z londyńskim klubem rozstał się latem 2023 roku.

Na początku września 2023 roku zrobił duży krok w swoim karierze, bowiem przystał na ofertę FC Barcelony, do której dołączył na zasadzie wypożyczenia.

Felix regularnie występuje również w seniorskiej reprezentacji Portugalii. Mógł świętować z kadrą po wygraniu pierwszej edycji Ligi Narodów w 2019 roku.

Joao Felix – aktualności