Federico
Dimarco

Federico Dimarco – kariera Federico Dimarco od najmłodszych lat związany jest z akademią Interu Mediolan. Tam bez większych problemów awansował przez kolejne grupy wiekowe, by mając 17 lat zadebiutować w seniorach. Nerazzurri poznali się na potencjale piłkarza, ale zrozumieli, że musi ograć się gdzie indziej. Wypożyczono go na krótko do Ascoli i Empoli. Latem 2017

Czytaj dalej…

15
IMAGO/Fabrizio Carabelli/SOPA Images
Imię i nazwisko Federico Dimarco
Data urodzenia 1988-11-10
Miejsce urodzenia Mediolan
Narodowość Włochy
Aktualny klub Inter Mediolan
Pozycja lewy obrońca
Waga 75 kg
Wzrost 175 cm

Federico Dimarco – kariera

Federico Dimarco od najmłodszych lat związany jest z akademią Interu Mediolan. Tam bez większych problemów awansował przez kolejne grupy wiekowe, by mając 17 lat zadebiutować w seniorach. Nerazzurri poznali się na potencjale piłkarza, ale zrozumieli, że musi ograć się gdzie indziej. Wypożyczono go na krótko do Ascoli i Empoli.

Latem 2017 roku Inter postanowił oddać wychowanka do szwajcarskiego Sionu, ale po udanym roku go odkupił. Mimo tego zawodnik nadal nie był gotowy na regularną grę w Mediolanie. Spędził rok w Parmie i kolejne pół sezonu w Hellasie, zanim latem 2021 roku został pełnoprawnym zawodnikiem pierwszej drużyny Nerazzurrich. Po powrocie pomógł drużynie w wygraniu dwóch Pucharów i dwóch Superpucharów Włoch. Dziś jest już jednym z podstawowych żołnierzy dla trenera.

Dimarco zadebiutował w reprezentacji Włoch w 2022 roku. Od tamtej pory może liczyć na regularne powołania.

Federico Dimarco – aktualności