Ernest
Muci

Ernest Muci to albański piłkarz występujący na pozycji napastnika lub ofensywnego pomocnika. Od 2024 roku gra dla Besiktasu. Muci uchodzi za jeden z największych talentów albańskiej piłki.

Czytaj dalej…

23
IMAGO/Mikołaj Barbanell
Imię i nazwisko Ernest Muci
Data urodzenia 2001-03-19
Miejsce urodzenia Tirana
Narodowość Albania
Aktualny klub Besiktas Stambuł
Pozycja ofensywny pomocnik
Waga 75 kg
Wzrost 180 cm

Ernest Muci – kariera

Od najmłodszych lat Ernest Muci uczył się gry w piłkę w akademii Dinama Tirana. Później trafił do młodzieżowej drużyny KF Tirana, a od 2018 roku był członkiem pierwszego zespołu. Napastnik uchodził za jednego z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia na Bałkanach. Był również jednym z najczęściej wyróżniających się graczy młodzieżowej reprezentacji Albanii. W sezonie 2019/2020 zdobył z KF Tirana krajowe mistrzostwo. Muci przedstawił się zagranicznym skautom, którzy umieścili go na swoich listach życzeń. W lutym 2021 roku walkę o albańskiego piłkarza wygrała Legia Warszawa, która wyłożyła na niego 500 tysięcy euro.

W zespole Legii rozegrał łącznie 81 spotkań w Ekstraklasie, zdobywając 13 bramek i dokładając osiem asyst. Na swoje konto zapisał również mistrzostwo Polsk ii Puchar Polski. Z dobrej strony prezentował się również w europejskich pucharach, gdzie swoją postawą zwrócił uwagę innych klubów. W lutym 2024 roku sięgnął po niego turecki Besiktas, który zdecydował się na wyłożenie aż 10 milionów euro.

W listopadzie 2021 roku Muci zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Albanii.

Ernest Muci – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Ernest Muci?

Ernest Muci rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 23.

W jakich klubach grał Ernest Muci?

Ernest Muci w trakcie swojej kariery grał w klubach: Dinamo Tirana, KF Tirana, Legia Warszawa i Besiktas Stambuł.