Muci oficjalnie odchodzi z Legii! Stołeczny klub zarobił olbrzymie pieniądze

Ernest Muci oficjalnie został zawodnikiem Besiktasu. Turecki klub w piątkowe popołudnie potwierdził transfer. Legia Warszawa na sprzedaży Albańczyka zarobiła ogromne pieniądze.

Ernest Muci
Obserwuj nas w
IMAGO / Maciej Rogowski Na zdjęciu: Ernest Muci
  • Muci odchodzi z Legii Warszawa
  • Albańczyk w piątek został zawodnikiem Besiktasu
  • Stołeczny klub zarobił około 10 mln euro

Besiktas oficjalnie potwierdził transfer Muciego

W piątek rano Paweł Gołaszewski poinformował, że Ernest Muci jest bliski odejścia z Legii Warszawa. Albańczykiem poważnie zainteresowany był Besiktas, który oferował za pomocnika około 10 mln euro. Dla Wojskowych to absolutny rekord transferowy. Okazuje się, że była to oferta nie do odrzucenia.

Wydarzenia z transferem Muciego do Turcji potoczyły się bardzo szybko, ponieważ już kilka godzin później Besiktas oficjalnie potwierdził transfer. Pomocnik występował w Legii od lipca 2021 roku. W tym czasie rozegrał 114 spotkań, zdobył 21 goli i zaliczył 10 asyst.

Według informacji przekazanych przez Zbigniewa Szulczyka Muci w Beskitasie będzie zarabiał 1,8 mln euro netto za sezon gry, natomiast Legia z zarobionych 10 mln euro na transferze, milion zapłaci Tiranie na podstawie umowy z 2021 roku.

Dla Legii Warszawa to ogromne osłabienie tuż przed wznowieniem PKO Ekstraklasy i walką w Lidze Konferencji. Jednocześnie jest to szansa, by wykorzystać środki na wzmocnienie zespołu na kilku płaszczyznach. Przypomnijmy, że w Polsce okno transferowe zamyka się 22 lutego.

Zobacz również: Wraca Ekstraklasa! TOP 10 goli rundy jesiennej [WIDEO]

Komentarze