Eric
Garcia

Eric Garcia to hiszpański piłkarz, broniący aktualnie barw FC Barcelony. Wychowanek Katalończyków, który wrócił do ekipy z Camp Nou latem 2021 roku z Man City. Ponadto występuje w reprezentacji Hiszpanii.

Czytaj dalej…

24
IMAGO/AFLOSPORT
Imię i nazwisko Eric Garcia
Data urodzenia 2001-01-09
Miejsce urodzenia Barcelona
Narodowość Hiszpania
Aktualny klub FC Barcelona
Pozycja środkowy obrońca
Waga 72 kg
Wzrost 182 cm

Eric Garcia – kariera

W ostatnich dwóch sezonach zawodnik pokazał, że jest jednym z najbardziej obiecujących obrońców na świecie. Początkowo był ustawiany na środku defensywy, z czasem udowodnił jednak, że jest niezwykle wszechstronnym piłkarzem, mogącym występować na dowolnej pozycji w obronie.

Wychowanek szkółki piłkarskiej Barcelony. Z czasem trafił do młodzieżowej drużyny Manchesteru City, aż w końcu zadebiutował w dorosłym zespole The Citizens. Łącznie rozegrał 35 meczów w Man City, wygrywając z tą ekipą mistrzostwo Premier League, Puchar Ligi Angielskiej i Tarczę Wspólnoty.

Wrócił latem 2021 roku do Barcelony na zasadzie wolnego transferu. W pierwszym sezonie mocno kulały u niego takie atrybuty, jak siła i szybkość w pojedynkach z napastnikami, ale rekompensował je fantastycznym wyprowadzeniem piłki. Rosnące doświadczenie pomagało mu też zniwelować braki we wspomnianych aspektach.

Garcia jest jednym z ulubieńców Luisa Enrique. Ten zabrał go na dwie wielkie imprezy: zakończone półfinałem Euro 2021, a także na Mistrzostwa Świata w Katarze. Dla reprezentacji Hiszpanii rozegrał już niemal 20 spotkań.

Eric Garcia – kariera

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Eric Garcia?

Eric Garcia rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 24.

W jakich klubach grał Eric Garcia?

Eric Garcia w trakcie swojej kariery grał w klubach FC Barcelona i Manchester City.