Eric Garcia

Eric Garcia

Eric Garcia to hiszpański piłkarz, broniący aktualnie barw FC Barcelony. Wychowanek Katalończyków, który wrócił do ekipy z Camp Nou latem 2021 roku z Man City. Ponadto występuje w reprezentacji Hiszpanii.

Czytaj dalej…

Eric Garcia – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoEric Garcia
Data urodzenia9 stycznia 2001 rok
Miejsce urodzeniaBarcelona
NarodowośćHiszpania
Aktualny klubFC Barcelona
PozycjaObrońca
Waga72 kg
Wzrost1,82 m

Eric Garcia – kariera

W ostatnich dwóch sezonach zawodnik pokazał, że jest jednym z najbardziej obiecujących obrońców na świecie. Początkowo był ustawiany na środku defensywy, z czasem udowodnił jednak, że jest niezwykle wszechstronnym piłkarzem, mogącym występować na dowolnej pozycji w obronie.

Wychowanek szkółki piłkarskiej Barcelony. Z czasem trafił do młodzieżowej drużyny Manchesteru City, aż w końcu zadebiutował w dorosłym zespole The Citizens. Łącznie rozegrał 35 meczów w Man City, wygrywając z tą ekipą mistrzostwo Premier League, Puchar Ligi Angielskiej i Tarczę Wspólnoty.

Wrócił latem 2021 roku do Barcelony na zasadzie wolnego transferu. W pierwszym sezonie mocno kulały u niego takie atrybuty, jak siła i szybkość w pojedynkach z napastnikami, ale rekompensował je fantastycznym wyprowadzeniem piłki. Rosnące doświadczenie pomagało mu też zniwelować braki we wspomnianych aspektach.

Garcia jest jednym z ulubieńców Luisa Enrique. Ten zabrał go na dwie wielkie imprezy: zakończone półfinałem Euro 2021, a także na Mistrzostwa Świata w Katarze. Dla reprezentacji Hiszpanii rozegrał już niemal 20 spotkań.

Eric Garcia – kariera