Wyniki meczów Euro 2020 – środa 16 czerwca

Piłkarze reprezentacji Włoch
Piłkarze reprezentacji Włoch PressFocus

We środę rozegrane zostały pierwsze spotkania 2. kolejki Euro 2020. Poznaliśmy również pierwsze rozstrzygnięcia. Pierwszym zespołem, który zapewnił sobie awans do fazy pucharowej jest reprezentacja Włoch, która pokonała 2:0 Szwajcarię. W drugim spotkaniu grupy A trzy punkty zdobyła reprezentacja Walii. Ważne zwycięstwo odnieśli również Rosjanie, którzy w meczu grupy B skromnie 1:0 pokonali Finlandię.

  • We środę rozpoczęła się rywalizacja w drugiej kolejce fazy grupowej Euro 2020.
  • W meczach grupy A zwycięstwa odniosły reprezentacje Włoch i Walii, natomiast w grupie B wygrała reprezentacja Rosji
  • Reprezentacja Włoch zapewniła sobie już awans do fazy pucharowej

Finlandia – Rosja 0:1. Ekipa Czerczesowa wraca do gry

Reprezentacja Rosji w pierwszym spotkaniu w europejskim czempionacie nie zaprezentowała się najlepiej i wysoko 0:3 przegrała u siebie z Belgią. W drugiej kolejce stanęła na wysokości zadania i zainkasowała komplet punktów, skromnie 1:0 pokonując w Petersburgu Finlandię. Bramkę na wagę trzech punktów dla drużyny Stanisława Czerczesowa zdobył Aleksiej Miranczuk. Należy jednak podkreślić, że Finowie w tym meczu postawili rywalom bardzo trudne warunki.

Czytaj również:

Turcja – Walia 0:2. Czarny koń zaniemógł

Reprezentacja Turcji przed rozpoczęciem turnieju była uważana za jednego z kandydatów na “czarnego konia” rozgrywek. Tymczasem po dwóch rozegranych spotkaniach nie ma na swoim koncie ani jednego punktu. Drużyna Senola Gunesa w pierwszym meczu uległa wysoko 0:3 Włochom, a teraz musiała uznać wyższość reprezentacji Walii. Drużynę z Wysp Brytyjskich do wygranej poprowadzili jej liderzy – Aaron Ramsey i Gareth Bale, którzy także wpisali się na listę strzelców. Reprezentacja Walii zdobywając w tym meczu trzy punkty zrobiła ogromny krok w kierunku awansu do fazy pucharowej. trzy

Czytaj również:

Włochy – Szwajcaria 3:0. Ekipa Manciniego z awansem

Reprezentacja Włoch została pierwszym zespołem, który zagwarantował sobie udział w 1/8 finału Euro 2020. Podopieczni Roberto Manciniego w środowy wieczór odnieśli drugie zwycięstwo w turnieju, tym razem pewnie 3:0 pokonując Szwajcarię. Squadra Azzurra ponownie potwierdziła, że nie bez przyczyny jest zaliczana do głównych kandydatów do końcowego sukcesu. Włosi są już pewni awansu, ale stawką ostatniego meczu będzie pierwsze miejsce w tabeli.

Czytaj również:

Komentarze