Rosja chce zorganizować Euro 2028 lub Euro 2032

Trofeum za triumf na Euro
Obserwuj nas w
fot. PressFocus Na zdjęciu: Trofeum za triumf na Euro

Rosja w cieniu wojny na Ukrainie chce zgłosić swoją kandydaturę o zorganizowanie Mistrzostw Europy w 2028 lub 2032 roku. Zapowiedział to prezes Siergiej Anochin cytowany przez serwis Championat.com.

  • Rosja jest otwarta na zorganizowanie Euro 2028 lub Euro 2032
  • Prezes Rosyjskiej Federacji Piłki Nożnej zapowiedział złożenie stosownej aplikacji w tej sprawie
  • Rosja nigdy w historii nie była gospodarzem mistrzostw Europy

Niespodziewany kandydat do organizacji Euro

Rosja jest kolejnym chętnym do zorganizowanie turniejów kontynentalnych. Mowa o imprezach, które mają się odbyć za sześć lub 10 lat. Wcześniej chęć bycia gospodarzem mistrzostwo Europy zgłosiły takie kraje jak: Irlandia, Anglia, Szkocja, Walia oraz Irlandia Północna, które miały stworzyć wspólną ofertę.

UEFA ma ogłosić miejsce rozegrania Euro 2028 we wrześniu 2023 roku. Wszystko wskazywało na to, że klamka zapadła i Brytyjczycy zostaną gospodarzami prestiżowej imprezy. Rzutem na taśmę jednak swoją aplikację chce złożyć Rosja, co wywołało sporo negatywnych emocji.

Złożymy aplikację związaną z chęcią zorganizowania Euro 2028 i Euro 2032 – powiedział Siergiej Anochin cytowany przez Championat.com.

Głos na temat chęci zorganizowania Euro 2028 i Euro 2032 przez Rosję skomentował prezes Rubinu Kazań – Rustem Saimanov. Jego zdaniem mimo panującej wojny na Ukrainie życie musi toczyć się dalej.

Rosja będzie ubiegać się o organizację Mistrzostw Europy w piłce nożnej. To nie żart. Życie toczy się dalej. Jednym z argumentów jest to, że jesteśmy gotowi na zorganizowanie takiego turnieju. Nie możemy zamykać się na FIFA, UEFA. Mamy doświadczenie związanie z organizacją wielu imprez. Zatem Rosja zgłasza swoją aplikację – mówił sternik Rubinu cytowany przez Championat.com.

Jest mnóstwo czasu. Różne sprawy mogą się zmienić. Nie mogę powiedzieć, że zorganizujemy Euro 2028, ale w 2032 jest to możliwe – dodał Saimanov.

Jeszcze nigdy w historii Rosja nie była gospodarzem mistrzostw Europy. Mimo że Sborna 12 razy brała udział w tego typu imprezie. Najwięcej występów w tego typu turnieju zaliczyli natomiast Niemcy, mający ich na koncie 13.

Czytaj więcej: Znamy gospodarza Euro 2028? Brak konkurentów

Komentarze