UEFA podjęła ważne decyzje w kwestii organizacji Euro 2024

Prezydent UEFA– Aleksandr Ceferin (z prawej)
Obserwuj nas w
Pressfocus Na zdjęciu: Prezydent UEFA– Aleksandr Ceferin (z prawej)

Podczas kongresu UEFA w Wiedniu zapadły istotne decyzje odnośnie nowego formatu Ligi Mistrzów. Ustalono także, kto będzie gospodarzem finału Ligi Konferencji Europy w sezonie 2022/23, a także gdzie zostaną rozegrane: mecz otwarcia i finał Euro 2024.

  • Na kongresie w Wiedniu UEFA podjęła wiele istotnych decyzji
  • Ustalono, gdzie rozegrany zostanie finał przyszłej edycji Ligi Konferencji Europy
  • Zadecydowano także, gdzie odbędą się: mecz otwarcia Euro 2024 oraz finał turnieju

UEFA rozjaśniła nieco przyszłość

Gospodarzem najbliższych Mistrzostw Europy, zaplanowanych na 2024 rok, będą Niemcy. UEFA postanowiła, że po raz pierwszy w historii planując turniej wzięto pod uwagę kryteria zrównoważonego rozwoju. W związku z tym, miasta-gospodarze zostały podzielone na trzy grupy:

  • północny wschód (Berlin, Hamburg, Lipsk)
  • zachód (Dortmund, Frankfurt, Kolonia, Duesseldorf, Gelserkirchen)
  • południe (Frankfurt, Monachium, Stuttgart)

Podział ustalono, aby zmniejszyć dystanse, jakie piłkarze, dziennikarze zmuszeni są przebyć między stadionami. Z tego względu postanowiono, że mecze w każdej z grup będą rozgrywane w miastach z najwyżej dwóch wymienionych. 

Ustalono także, że mecz otwarcia turnieju zostanie rozegrany w 14 czerwca w Monachium. Turniej potrwa miesiąc – zakończy się 14 lipca. Finał zaplanowano na Stadionie Olimpijskim w Berlinie.

Oprócz tego, podczas kongresu UEFA zapadła decyzja odnośnie przyszłej edycji Ligi Konferencji Europy. Przegłosowano, że finał zostanie rozegrany na Eden Arena w Pradze. Odbędzie się on 7 czerwca 2023 roku.

Czytaj też: Rewolucyjne zmiany w Lidze Mistrzów od sezonu 2024/25

Komentarze