Mbappe chciał zrezygnować z występów w reprezentacji Francji

Kylian Mbappe
Obserwuj nas w
Pressfocus Na zdjęciu: Kylian Mbappe

Kylian Mbappe był jednym z antybohaterów reprezentacji Francji w czasie EURO 2020. To jego pudło w serii rzutów karnych ze Szwajcarią spowodowało, że Trójkolorowi pożegnali się z ME już na etapie 1/8 finału. Prezydent Francuskiej Federacji Piłkarskiej, Noel Le Graet wyznał, że napastnik poważnie rozważał zakończenie reprezentacyjnej kariery.

  • Francuska prasa oskarżała Kyliana Mbappe o toksyczny wpływ na atmosferę w kadrze
  • Narzekała również na egoizm napastnika PSG
  • Mistrz świata 2018 miał pretensje do związku, że ten nie stanął w jego obronie i chciał zakończyć karierę reprezentacyjną

Mbappe ostro krytykowany po EURO 2020

EURO 2020 nie było udanym turniejem w wykonaniu Kyliana Mbappe. Napastnik PSG nie strzelił gola w żadnym z czterech meczów reprezentacji Francji. On również, jako jedyny w drużynie Didiera Deschampsa nie wykorzystał rzutu karnego w serii jedenastek w rywalizacji ze Szwajcarią, przez co Trójkolorowi odpadli z ME już w 1/8 finału.

Po spotkaniu z Helwetami, na Mbappe spadła lawina krytyki. Francuska prasa oskarżała go o egoistyczną postawę oraz toksyczny wpływ na atmosferę w kadrze, co miało być pochodną zbyt bliskich relacji z Neymarem. W rozmowie z Le Journal du Dimanche, Noel Le Graet, prezydent Francuskiej Federacji Piłkarskiej przyznał, że rozgoryczony krytyką Mbappe miał poważnie rozważać zakończenie reprezentacyjnej kariery.

Przeczytaj również: Deschamps i Mbappe w ogniu krytyki ze strony byłych reprezentantów Francji

Mbappe nie chciał być problemem

Spotkałem się z nim zaraz po EURO 2020 – przyznał Le Graet. – Był zły i rozczarowany, że w obliczu zmasowanej krytyki, federacja nie stanęła w jego obronie. Przyznał, że nie chce już grać dłużej dla drużyny narodowej.

On jest urodzonym zwycięzcą. Jak wszyscy, był ogromnie sfrustrowany tak szybkim odpadnięciem reprezentacji Francji. Poza tym był zawsze miły i otwarty dla mediów, stąd ta krytyka była dla niego tak bolesna – dodał.

Przyznał również wtedy: nigdy nie wziąłem żadnego euro za grę w reprezentacji. Nigdy nie chciałem być dla niej problemem. Teraz jednak czytam, że ludzie uważają mnie za problem i że to moje ego przyczyniło się do odpadnięcia. Najważniejsza jest dla mnie reprezentacja Francji i jeżeli ona może osiągać sukcesy beze mnie, jestem gotów odejść – ujawnił Le Graet.

Przeczytaj również: Real Madryt nie zamyka drzwi przed Mbappe

Komentarze