Wczorajsze mecze na Euro 2020 – wyniki meczów 17 czerwca

Memphis Depay
Pressfocus Na zdjęciu: Memphis Depay

Czwartkowe mecze Euro 2020 obfitowały w bramki i emocje. W każdym spotkaniu zobaczyliśmy minimum dwa gole, a mogło być jeszcze lepiej. Jak zaprezentowały się reprezentacje, które zagrały w czwartek 17 czerwca?

Nieobliczalna Ukraina

Ukraina przegrała swoje pierwsze spotkanie na Euro 2020, chociaż odrobiła dwa gole straty. Finalnie lepsza okazała się Holandia (3:2). Po takim występie mieliśmy prawo oczekiwać, że Ukraina ponownie pokaże swoje nieprzeciętne umiejętności. Jej przeciwnikiem była debiutująca na Mistrzostwach Europy Macedonia Północna. Pierwszy mecz zakończył się porażką przeciwko Austrii (1:3).

Pierwsza połowa należała zdecydowanie do Ukrainy, która imponowała swoją grą. Na przerwę schodziła zasłużenie prowadząc 2:0. Po zmianie stron było jeszcze ciekawiej. Macedonia na raty wykorzystała jedenastkę i przegrywała już tylko 1:2. Debiutant w dalszej części pojedynku nie poddał się, ale spotkanie znów zakończył na tarczy. Ukraina mogła wygrać 3:1, ale w 84. minucie zmarnowała rzut karny.

Pełna relacja z meczu Ukraina – Macedonia Północna

Belgia w pogoni za wynikiem

Pojedynek Danii z Finlandią rozgrywany był w cieniu zasłabnięcia Christiana Eriksena, co widać było po rodakach 29-latka. Duńczycy zasłużyli na wygraną, ale rywal oddał jeden celny strzał i triumfował 1:0. Z kolei Belgia rozbiła Rosjan (3:0) w swoim pierwszym pojedynku na Euro 2020.

Dania czwartkowy mecz rozpoczęła od strzelenia gola na 1:0 już w drugiej minucie. Dokonał tego Yussuf Poulsen. Belgia była cieniem siebie i na przerwę schodziła przegrywając 0:1. Po zmianie stron pojedynek należał do bardziej wyrównanych. Do remisu 1:1 doprowadził Thorgan Hazard. Decydujący cios na 2:1 dla Belgów wyprowadził Kevin De Bruyne.

Pełna relacja z meczu Dania – Belgia

Holandia pewna awansu do 1/8 finału Euro 2020

Holandia rozpoczęła Euro 2020 od emocjonującego starcia z Ukrainą, które zakończyło się zwycięstwem Oranje (3:2). Po komplet punktów w pierwszej kolejce sięgnęła również Austria (3:1 przeciwko Macedonii Północnej). Mecz na Johan Cruijff Arena zapowiadał się zatem świetnie.

Pierwszego gola w Amsterdamie zobaczyliśmy po upływie ośmiu minut. Jego autorem był Memphis Depay, który wykorzystał jedenastkę. Austria nie miała nic do powiedzenia. Po przerwie zagrała lepiej, ale wciąż słabo. Skończył się to drugim trafieniem dla Holendrów. Ostatecznie Oranje wygrali 2:0 i są już pewni udziału w 1/8 finału Euro 2020.