Holandia – Austria: Pomarańczowi zrealizowali cel

Denzel Dumfries
PressFocus Na zdjęciu: Denzel Dumfries

W drugim czwartkowym spotkaniu grupy C Euro 2020 również obeszło się bez niespodzianki. Reprezentacja Holandii pokonała w Amsterdamie 2:0 Austrię i zapewniła sobie pierwsze miejsce.

Pierwsze miejsce Holendrów

Obie drużyny do spotkania przystępowały mając na swoim koncie po trzy punkty. Pomarańczowi w pierwszej kolejce po zaciętym boju pokonali 3:2 Ukrainę, natomiast Austria pokonała 3:1 debiutującą na turnieju Macedonię Północną. Do meczu, który rozgrywany był na Johan Cruyff Arena w roli zdecydowanego faworyta przystępowali podopieczni Franka de Boera.

Mecz świetnie ułożył się dla holenderskiego zespołu, który już w 11. minucie objął prowadzenie. Z rzutu karnego mocnym uderzeniem do siatki trafił Memphis Depay. Jedenastka została podyktowana za bezmyślny faul Davida Alaby na Denzelu Dumfriesie w narożniku pola karnego.

Jak się później okazało była to jedyna bramka przed przerwą, choć Holendrzy wypracowali sobie jeszcze kilka dogodnych sytuacji. Swój dorobek bramkowy mógł przede wszystkim poprawić Depay, ale pięć minut przed przerwą fatalnie spudłował praktycznie mając przed sobą pustą bramkę.

W 67. minucie Holendrzy zdobyli drugiego gola. Po szybkim kontrataku Donyell Malen wyłożył futbolówkę Dumriesowi, który nie zmarnował okazji i umieścił ją w siatce. Do końca meczu gospodarze kontrolowali już wydarzenia na boisku i wynik nie uległ zmianie.