Rozpiska Euro 2020: mecze piątek 18 czerwca

Phil Foden
Phil Foden Pressfocus

W piątek 18 czerwca doświadczymy kolejnych emocji związanych z Euro 2020. Polskich fanów najbardziej interesować będzie pewnie pojedynek Słowacji ze Szwecją. Ponadto swoje umiejętności zaprezentują Chorwacji, czy Anglicy.

Rozpiska Euro 2020: 18 czerwca

Dzisiaj (18 czerwca) mija równo tydzień od meczu otwarcia Euro 2020, w którym Włosi nie dali szans Turcji. W stosunkowo krótkim okresie czasu wydarzyło się już wiele. Śledziliśmy bacznie reanimację Christiana Eriksena, przeżywaliśmy porażkę Polski ze Słowacją (1:2), a także zobaczyliśmy kilka świetnych spotkań (np. Holandia kontra Ukraina, 3:2). Wierzymy, że piątkowe konfrontacje spełnią oczekiwania.

Dzisiejsze mecze

W piątek 18 czerwca na boiskach zobaczymy reprezentację:

  • Szwecji
  • Słowacji
  • Chorwacji
  • Czech
  • Anglii
  • Szkocji

To druga kolejka fazy grupowej Euro 2020. Zobaczymy jeden mecz grupy E (Szwecja – Słowacja) oraz dwa spotkania grupy D ( Chorwacja – Czechy, oraz Anglia – Szkocja).

Euro 2020. Mecz Szwecja – Słowacja

Szwedzi zostali zdominowani przez Hiszpanię niemal w każdym aspekcie. Musieli ograniczyć się do defensywy i bronić dostępu do własnej bramki przez całe spotkanie. Rywal był bardzo nieskuteczny i finalnie Trzy Korony opuściły Estadio de La Cartuja z bardzo cennym punktem po remisie 0:0. Z kolei Słowacy upokorzyli biało-czerwonych, gdyż sensacyjni wygrali 2:1, po rozegraniu przeciętnego pojedynku. Liczą się jednak przede wszystkim punkty, a nie styl.

Polacy powinni trzymać kciuki za Słowację, która zagra o utrzymanie pozycji lidera tabeli. Jeżeli wygra Szwecja, a Polacy ulegną Hiszpanii, nie będziemy mieli już nawet matematycznych szans na fazę pucharową Euro 2020.

Zobacz typy na mecz: Szwecja – Słowacja

Szwecja
Słowacja
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 18. czerwca 2021 14:59.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Euro 2020. Mecz Chorwacja – Czechy

W spotkaniu przeciwko Anglii, obserwowaliśmy dwa oblicza Chorwacji. To z pierwszej połowy nie było przyjemne. Po zmianie stron Dryżyna z Bałkanów wyglądała lepiej, ale to Synowie Albionu strzelili gola i wygrali 1:0. Z kolei Czesi pozostawili po sobie całościowo dobre wrażenie. W kluczowych momentach zaimponowali skutecznością i triumfowali 2:0.

Chorwacja teoretycznie rozegrała już najtrudniejszy mecz w grupie D, dlatego dzisiaj musi zacząć punktować. Pojedynek z Czechami na Hampden Park to dobra okazja, ale rywal nie podda się i będzie walczył do samego końca.

Zobacz typy na mecz: Chorwacja – Czechy

Chorwacja
Czechy
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 18. czerwca 2021 17:59.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Euro 2020. Mecz Anglia – Szkocja

Hit piątkowych zmagań na Mistrzostwach Europy to bitwa o Wielką Brytanię. Anglia jest faworytem pojedynku ze Szkocją. Wszystkie argumenty są po jej stronie, łącznie z obiektem. Piłkarze zagrają bowiem na Wembley.

Synowie Albionu mieli lepsze i gorsze momenty przeciwko Chorwacji, ale finalnie zdołali strzelić gola na 1:0. Dokonał tego Raheem Sterling. Natomiast Szkocja może mieć do siebie spore pretensje, gdyż była lepsza od Czechów, ale ostatecznie uległa rywalowi 0:2.

Zobacz typy na mecz: Anglia – Szkocja

Anglia
Szkocja
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 18. czerwca 2021 20:57.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze